Oczekiwane filmy do obejrzenia w 2018 cz. 1

filmy do obejrzenia w 2018

Który z filmów polecanych przeze mnie do obejrzenia w 2017 roku widzieliście? Jeśli żadnego, to czas nadrobić, bo w tym roku nadchodzą smakowite tytuły, które – może nie trzeba, ale z pewnością warto zobaczyć. Zapraszam was do sprawdzenia, jakie filmy do obejrzenia w 2018 znalazły się na mojej liście (ułożone chronologicznie według daty premiery w Polsce).

 1. Molly’s Game (5.01)

Biograficzna opowieść o walce z fałszywymi oskarżeniami ujęta w mrocznych, wyrazistych i pięknych ujęciach. Zapowiedź filmu wzbudziła moją ciekawość, jak będzie wyglądać całość. Dodatkowo zauważyłam, że zaczęło mnie ciągnąć do biografii. Być może również z tego powodu ten film znalazł się na mojej licie.

2. The Post (26.01)

Zasada jest prosta – jeśli gra Meryl Streep, to film jest dobry. Z jednej strony pokazuje przeszłość, a z drugiej poruszana kwestia wolności mediów cały czas jest aktualna. Trzeba się przygotować na silne emocje podczas oglądania, które z pewnością się pojawią. To jest film koniecznie do zobaczenia.

 3. Winchester (9.02)

Czasem lubię się pobać. Poza mrożącym krew z żyłach Naznaczonym (premiera 5.01), którego prawdopodobnie będę się zbyt bała, żeby obejrzeć w całości, najbliższa ciekawa okazja nadarzy się przy okazji tego filmu. W jaki sposób będzie się realizować klątwa rzucona na broń? Strasznie nie mogę się doczekać zakrywania oczu siedząc na kinowym fotelu.

 4. Early Man (23.02)

Zapowiada się dobra zabawa dla każdego fana Uciekających Kurczaków oraz duetu Wallace i Gromit. Duża porcja absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji gwarantuje udaną wizytę w kinie. Mam jedynie nadzieję, że film nie zostanie zepsuty polskim dubbingiem (chociaż to bardzo prawdopodobne).

 5. Red Sparrow (2.03)

Tak, tak, tak! Trailer widziany w kinie wgniótł mnie w fotel i od tamtej pory oczekuję na premierę tego filmu. Uwielbiam szybką akcję, która nie zwalnia nawet na moment i stopniowo rosnące napięcie – z opisu filmu (na podstawie książki) wnoszę, że moje oczekiwania zostaną zaspokojone.

 6. Annihilation (23.03)

Z dużym zainteresowaniem oglądam filmy o katastrofach ekologicznych i ich wariacjach. Czy rzeczywiście aż tak mogłaby się zmienić Ziemia? Biolożka bierze udział w ekspedycji, żeby odkryć prawdę, co stało się z jej mężem. Nie jest to top filmów, które chcę zobaczyć, ale może okazać się bardziej interesujący niż wskazuje na to trailer.

 7. You Disappear (13.04)

Tematyka filmu skupia się na kwestii, nad którą zastanawiałam się wielokrotnie wracając do punktu wyjścia: czy człowiek odpowiada za to, co robił, jeśli z powodu choroby nie miał wpływu na swoje decyzje? To świetny film do obejrzenia i poświęcenia dłuższej chwili na zastanowienie się nad tym.

 8. Isle of Dogs (20.04)

Animacja, której akcja dzieje się w Japonii z przyszłości, kiedy posiadanie psa jest nielegalne. Wszystkie psy zostają wywiezione na wyspę, na którą rusza w podróż chłopiec, żeby znaleźć swojego ukochanego zwierzaka. I już wiem, że na tym filmie uronię kilka wiele łez.

 9. Winter Brothers (18.05)

Ten film może okazać się ciężki (psychicznie) do oglądania, ale mam przeczucie, że będzie warto. Ciężko znaleźć więcej informacji na temat filmu, więc udostępniam fragment opisu festiwalowego: „Surrealistyczny, absurdalny, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru film Hlynura Pálmasona zabiera nas do robotniczej osady w środku lasu. Mieszkają tu, jak przystało na bajkę, dwaj bracia. Jeden z nich czuje się niekochany, wyrusza więc na poszukiwanie miłości. I zdobędzie ją, choćby przemocą.”

10. Deadpool 2 (01.06)

Według niektórych prezentowany w filmie humor jest słaby, nietaktowny i niskich lotów. Ale wiecie co? Czasem trzeba obejrzeć taki film i pośmiać się z tych prostych jak drut żartów słownych i sytuacyjnych. Ja Deadpoola uwielbiam i z przyjemnością zasiądę w kinowym fotelu.

 11. Ocean’s 8 (22.06)

Och jaki ten film będzie dobry! Zupełnie nie rozumiem zamieszania i oburzenia (prawdopodobnie procenta oceniających) związanego z płcią aktorów – zostawiam więc tę kwestię na boku jako kompletnie nieistotną. Pierwsze trzy części były genialne i oglądałam je z niegasnącą radością. Wnioskuję więc (patrząc również na obsadę), że film okaże się mega. Koniecznie do obejrzenia!

To w mojej ocenie dobre filmy do obejrzenia w 2018 w pierwszym półroczu – pod koniec czerwca pojawi się drugi wpis z polecanymi filmami do zobaczenia w drugiej części roku. Po obejrzeniu dajcie znać, który według was zapewnił najlepszą zabawę i wzbudził największe emocje. A może polecicie mi jeszcze inny tytuł, którego nie ujęłam w tym zestawieniu?

Wybrane dla Ciebie: