8 mitów o ubraniach, w których każdy wygląda dobrze

Pewnie nie jeden raz słyszałyście, że „w tym każdy wygląda dobrze – powinnaś to kupić”. To prawda – każda modelka ubrana w ten ciuch wygląda rewelacyjnie, bo (poza jej szczupłą sylwetką) zdjęcia są opracowywane przez grafików wygładzających wszystkie niepotrzebne fałdki i zagniecenia. A co się stanie, jeśli takie ubranie założy „zwykła śmiertelniczka”?

1. Legginsy

Zawsze mnie rozwalają faceci, mówiący że każda laska dobrze wygląda w legginsach. Oh really? Dobrze wyglądają jedynie dziewczyny „fit”, których tyłek jest na właściwym miejscu – nie w połowie ud i nie na połowie pleców.

2. Krótkie dżinsowe szorty

Jeśli Twoje nogi są krótkie (lub do tego grube) – będziesz wyglądać jak uciekinier z Shire.

3. Obcisły top

Stań przed lustrem, spójrz na swój brzuch. Kiedy się schylasz, widzisz więcej niż jedną fałdę? Nie zakładaj tego.

4. Dżinsy „rurki”

Wiesz co to znaczy jedność ud? Nawet nie przymierzaj. W dopasowanych spodniach (i innych dopasowanych ubraniach) dobrze wygląda się od rozmiaru 36 w dół. Koniecznie chcesz mieć takie spodnie? Schudnij! Krzywdy sobie tym nie zrobisz.

5. Długi, wełniany sweter

Miło jest otulić się w coś dużego i ciepłego, kiedy za oknem jest minusowa temperatura. Uważaj na krój, który chcesz wybrać, bo sama będziesz wyglądać jak coś dużego. Nawet jeśli nie jesteś.

6. Sukienka w kształcie X

Zasada jest prosta. Nie masz sylwetki X – nie nosisz ubrań X. Nie daj sobie wmówić, że kształt sukienki zmniejszy optycznie za dużą część ciała lub powiększy zbyt małą – ona zwyczajnie w tym miejscu będzie smętnie wisieć albo się nie dopnie.

7. Ołówkowa spódnica

Nie, nawet najlepiej skrojona nie da Ci doskonałej sylwetki blond sekretarki schylającej się przed swoim prezesem.

8. Żywy kolor, wyrazisty wzór

Tylko jeśli dobrze się czujesz w takich rzeczach, to je noś. Zapamiętaj: if you feel like shit, you look like shit.

Oczywiście nie jestem żadnym modowym guru, więc jeśli lubisz nosić za małe lub źle dopasowane ciuchy, to nie mnie mówić Ci co powinnaś zakładać. Mierzyłam bardzo wiele ubrań, które na wieszaku lub plakacie wyglądały genialnie a po założeniu takiego zaczynałam się zastanawiać, czy rzeczywiście wzięłam ten sam model.

Niektóre ciuchy nigdy nie będą wyglądać dobrze na każdym, ale jedynie dbanie o swoją sylwetkę sprawi, że będziesz wyglądać rewelacyjnie w większości z nich.

zdjęcie: 1

Wybrane dla Ciebie: