Czy faceci rzeczywiście nie mają kompleksów?

męskie kompleksy

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu?
Bo to brzydko wygląda.

Ten dowcip słyszeli już chyba wszyscy, ale jest w nim ziarno prawdy. W telegraficznym skrócie: męski organizm wytwarza śladowe ilości estrogenu, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za tworzenie się tzw. skórki pomarańczowej. Mimo wszystko u niektórych mężczyzn można zaobserwować delikatne górki i dołki. Co jest zatem przyczyną męskich kompleksów?

Bo kompleksy są. Najbardziej powszechny i nagłaśniany w reklamach: łysienie. Piękne, gęste i lśniące włosy w pewnym momencie zaczynają być nieco rzadsze i wyraźnie słabsze. Nie mówiąc już o siwieniu, ale przerzedzenie na głowie spędza sen z oczu wielu mężczyzn. Na łysienie jest tylko jedna skuteczna metoda – przeszczep. W reklamach słyszymy cały czas o różnego rodzaju szamponach, tabletkach i bardziej podejrzanych specyfikach, które mają się przyczynić do odzyskania dawnego wyglądu włosów. Czy skutecznie? Na rynku pojawiają się kolejne, więc odpowiedz sobie sam.

Wydaje się, że drugim i ostatnim kompleksem jest tzw. piwny brzuszek albo mówiąc po ludzku – otyłość. Ale czy rzeczywiście to jest prawdziwy problem mężczyzn? Niby można zacząć dietę albo dodać więcej aktywności fizycznej do codziennej rutyny, ale niewielu mężczyzn ma w sobie tyle samozaparcia, co kobiety ganiające na siłownię kilka razy w tygodniu i pilnujące zdrowej diety. Podobną sytuację widać na reklamach, w których osobą dążącą do idealnej sylwetki niezmiennie jest kobieta.

Bo kobiecie łatwiej wmówić, że coś w niej jest nie tak. Wmówić? Strata czasu. Kobiety same świetnie potrafią wyciągnąć odpowiednie wnioski i zobaczyć w sobie kolejne części ciała, które można podrasować. Bardzo często dużym kosztem, bo o ile wydanie 200 zł na kolejne cudowne tabletki, które odchudzą „bez wyrzeczeń”, to już kilkanaście tysięcy zostawione u chirurga plastycznego robią różnicę. Mimo to bardzo chętnie wydajemy pieniądze na zmianę swojego wyglądu na lepsze. Bo jeśli można wyglądać lepiej, to czemu nie?

zdjęcie: 1

Wybrane dla Ciebie: