Rozmowy, których nie powinnaś prowadzić przez SMS

rozmowy przez sms

Wysłać SMS jest dużo szybciej i łatwiej, niż spotkać się osobiście – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiecznie „nie ma czasu” na kontakty wymagające większego zaangażowania. Są jednak tematy, o których nigdy nie powinno się rozmawiać poprzez wysłanie wiadomości. Nie tylko przez względy kulturalne.

Różnica poglądów

SMS jest bardzo ubogą w emocje formą komunikacji. Rozmowa nie polega jedynie na mówieniu. Równie ważna jest prezentowana postawa, gesty, mimika czy ton głosu. Nawet jeśli do wiadomości będziemy dodawać emotikony, nasz rozmówca może opacznie odebrać to, co chcemy powiedzieć, a stąd do konfliktu już krótka droga.

Zerwanie

Decyzja o zakończeniu związku przekazana w jakikolwiek inny sposób niż osobiście, jest zwykłym brakiem kultury osobistej a także brakiem szacunku dla (byłego) partnera. Nawet jeśli zerwanie następuje z wyraźnej winy tej drugiej strony, powinno się odbyć w dojrzały sposób – wysłanie wiadomości a później nieodbieranie telefonu nie jest dojrzałe.

Kontakt z pracodawcą

Nawet, jeśli w firmie panuje bardzo luźna lub nawet rodzinna atmosfera a wszelkie oficjalne zachowania zarezerwowane są jedynie na spotkania z klientami, wszelkie sprawy dotyczące naszej pracy powinny być komunikowane: a) osobiście, b) telefonicznie c) mejlowo. Jak wyglądałaby prośba o podwyżkę wysłana przez SMS?

Cze,andj smdvac

Krótko mówiąc, nie wysyłaj SMS po spożyciu alkoholu.

Trudne tematy

Może pojawić się pokusa, żeby na trudny dla nas temat napisać, zamiast porozmawiać osobiście. Jednak takie rozmowy przez SMS często kończą się niedopowiedzeniami, niezrozumieniem intencji drugiej osoby a to może doprowadzić do nieprzyjemnego konfliktu, który nie pojawiłby się podczas rozmowy twarzą w twarz. Warto prowadzić takie rozmowy osobiście, zamiast chować się za pozornie bezpieczną dla nas wiadomością tekstową.

komcomyslisz

Wybrane dla Ciebie: