Najlepsza muzyka z trailerów #ciaryalert

najlepsza muzyka z trailerów

Muzyka filmowa jest gatunkiem lubianym przeze mnie szczególnie. Głównie ze względu na dużą porcję basu (uwielbiam), ale również przez budowanie napięcia i wprowadzanie w klimat filmu (lub gry – coraz częściej). Według mnie najlepsza muzyka z trailerów to taka, która bezpośrednio na mnie wpływa – powoduje rozszerzenie źrenic, gęsią skórkę na rękach a czasem ściska za gardło a łzy same napływają do oczu. Właśnie na podstawie tych reakcji stworzyłam listę #ciaryalert.

Think Up Anger – Mutiny

Wyjątek, ponieważ muzyka nie jest z filmu, ale z gry Skull and Bones od Ubisoft. W świecie gry AC IV Black Flag spędziłam (według statystyk) 126 godzin i jeszcze tam wrócę, bo spodobało mi się pirackie życie już po ukończeniu gry. Skull and Bones skupia się wyłącznie na byciu profesjonalnym piratem i nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie będę mogła w nią zagrać (tego się nie leczy). Muzyka dobrana do zapowiedzi gry na #UBIE3 dosłownie wgniotła mnie w fotel i uplasowała się na pierwszym miejscu mojego zestawienia.

Position Music – Gangsta’s Paradise

Na film Valerian i miasto tysiąca planet nie czekam jakoś szczególnie, ale prawdopodobnie obejrzę z jednego powodu. Jedną z głównych ról gra Cara Delevingne a ja lubię patrzeć na jej brwi. Oryginalną piosenkę pamiętam bardzo dobrze z filmu Młodzi gniewni, który był nakręcony UWAGA UWAGA 22 lata temu!

Johnny Cash – Hurt

Jestem wielką fanką serii filmów o Wolverinie i oglądam wszystkie pozostałe, w których się pojawia. A muzyka z zapowiedzi filmu Logan dosłownie rozłożyła mnie na łopatki. Tekst jest bardzo prosty, ale niesie za sobą potężną dawkę emocji, nie mówiąc już o tym zachrypniętym głosie piosenkarza i jego poruszającej interpretacji. A co do samego filmu, mówię wam – Logan nie może umrzeć!

Kenji Kawai – Making of Cyborg

Fakt, to nie jest podkład z oryginalnego trailera filmu Ghost in the Shell, a z wersji fanowskiej. I powiem, że według mnie dobrana piosenka dużo bardziej wpisuje się w klimat, niż ta z oryginału. Obejrzenie filmu jest jeszcze przede mną, ale tej piosenki słucham niemal codziennie – w tej wersji i w wersji Siro (bo bas ^^).

Woodkid – Iron

Ta piosenka jest również z zapowiedzi gry. Tym razem AC: Revelations. Dosłownie ryczałam słuchając tego tekstu, więc ostrożnie ze słuchaniem publicznie.

Tutaj łapcie link do playlisty na YouTube.

Wiem, że lubię znacznie więcej muzyki wykorzystanej w filmach (chyba wszystko, co wyszło spod ręki Hansa Zimmera), ale moje zestawienie obejmuje jedynie te tytuły, które szczególnie zapadły mi w pamięć. W całej historii kinematografii (i grografii?) można znaleźć tyle pięknych utworów, że nie dałabym rady zebrać tu wszystkich. Ale jeśli jakaś muzyka lub piosenka zajmuje szczególne miejsce w waszym sercu, napiszcie tytuł w komentarzu – bardzo chętnie posłucham.

P.S. O coraz większej ilości rzeczy/tematów odczuwam potrzebę mówienia do was z filmików na YouTube, ale przy każdej próbie czuję się strasznie głupio mówiąc do obiektywu aparatu. Nawet nie edytuję już nagranych filmików, żeby możliwie jak najbardziej opóźnić moment tej strasznej kompromitacji. Swoją drogą jestem ciekawa, czy #ogolądalibyście, czy wystarczy wam słowo pisane.

Wybrane dla Ciebie: