5 sposobów na udany powrót do pracy po urlopie

Wakacje, słońce, lenistwo, spanie do południa, imprezy, szaleństwo… Niestety nagle kończą się i czeka Cię ciężki powrót do domu a tym samym do codziennych obowiązków. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby pierwszy dzień w pracy po zakończonym urlopie nie stał się najgorszym dniem Twojego życia.

"Nikt nie potrzebuje wakacji tak bardzo jak ten, 
kto właśnie je miał".
                         ~ Albert Hubbard

1. Wyśpij się. Następnego dnia w pracy nic Ci nie pomoże, jeśli nie przeznaczysz odpowiedniego czasu na sen. Jeśli zazwyczaj sypiasz 5-6 godzin, teraz wyjątkowo swojemu ciału nieco więcej błogich chwil w łóżku.

2. Otwórz maila. Ja wiem, że ten moment przeraża każdego. Na myśl o służbowym mailu, oczyma wyobraźni widzisz tony wiadomości typu ASAP. Zaczynasz się stresować, że leżałeś do góry brzuchem na plaży, w czasie kiedy Twoja firma najbardziej Cię potrzebowała. To błąd. Przecież przekazałeś komuś obowiązki. Przekazałeś…?

3. Sprawdź zadania. Praca, za którą jesteś odpowiedzialny a została wykonana przez inną osobę, musi zostać sprawdzona. Przecież to Ty będziesz odpowiadać za efekt końcowy. Jeśli ustawiłeś powiadomienie o nieobecności na mailu z przekierowaniem do innego pracownika, to sprawdź czy wszystko zostało właściwie wykonane. Od tego nie umrzesz a może uratować Ci tyłek.

4. Ustal priorytety. Wydaje Ci się, że musisz zrobić wszystko na raz. Nie musisz. Zadania, które nie mają konsekwencji finansowych odłóż na drugie miejsce. W pierwszej kolejności zajmij się tym, co wpisałeś do kalendarza na ten dzień – skoro było wpisane do kalendarza jeszcze przed Twoim wyjazdem, to jest istotne. Ustal z przełożonym, co trzeba zrobić na już, na kolejny dzień i na następny. Jeśli coś nie jest pilne, to po co zawracać sobie tym głowę pierwszego dnia po powrocie z wakacji?

5. Opowiedz o wyjeździe. Każdy zadaje masę pytań i jest ciekawy Twojej relacji z urlopu. Opowiadaj każdemu z osobna lub pójdź w miejsce firmowych ploteczek i powiedz raz a dobrze. Tylko od Ciebie zależy ile czasu chcesz na to przeznaczyć. A opowiadać tę samą historię pięćdziesiąt razy… Do opowieści często dochodzą zdjęcia, więc przygotuj najciekawsze w domu i wyślij na maila osobom zainteresowanym.

Z wypracowanym do tej pory planem działania, bardzo szybko wrócisz do swojego rytmu pracy i nawet po dwóch tygodniach męczącego odpoczynku na urlopie, będziesz gotowy do dalszego podboju świata.

zdjęcia: 1,

Wybrane dla Ciebie: