Świat bez granic z Google Translate

google translate

To jest super!

Jak bardzo osom jest to, że jednym kliknięciem będziemy mogli porozumieć się z Norwegiem, Grekiem czy Węgrem? Nigdy więcej zagubienia podczas wizyty w krajach, w których niechętnie rozmawiają w języku angielskim (chyba Francja w tym przoduje). Google robi teraz świetną robotę ułatwiając nam wszystkim komunikację ze sobą. Świat staje się coraz mniejszy.

Cieszę się ogromnie z każdej nowinki technicznej, która ułatwia komunikację. Dzięki temu pojawiają się kolejne możliwości do poznania innych kultur i różnych spojrzeń na świat. Mamy możliwość obserwowania rozwoju techniki, która jeszcze kilka lat temu wydawała się być jedynie tematem do filmów science fiction – to jest niesamowite uczucie.

Ile razy na wakacjach zamawiałam coś w restauracji i dopiero po podaniu jedzenia wiedziałam, co wybrałam z karty. Niestety (stety) restauracje położone z dala od głównych tras turystycznych nie robią tłumaczeń i czasem miałam szczęście dostając pyszną potrawę a czasem zostawiałam jedzenie nietknięte. Teraz wystarczy skierować telefon na słowa i TA-DA już wiemy co znaczą.

Czy korzystacie z Google Translate? Ja korzystam. Jakiś czas temu wdrożyli nowe narzędzie, które ma za zadanie poprawić jakość tłumaczeń. Tym narzędziem jesteśmy my sami. To jest super! Biorę w tym udział i w wolnym czasie tłumaczę słowa, frazy i zdania, których nie przetłumaczy żaden automat. To nic nas nie kosztuje a mamy okazję do zrobienia naprawdę fajnej i dobrej rzeczy.

Nie mogę się doczekać momentu, kiedy jednym kliknięciem przetłumaczymy ebooka albo oglądając obcojęzyczny film, będziemy czytać napisy tworzone w czasie rzeczywistym. To już przestaje brzmieć jak totalna fikcja, bo technologia idzie teraz w takim tempie, że to jest kwestia kilku najbliższych lat. Taką mam nadzieję.

Wybrane dla Ciebie: