The ABCs of Death

Wszystkie umieszczane przeze mnie recenzje filmów, książek i innych, będą zawierać dokładny opis fabuły – łącznie z zakończeniem. Ta również.

Chcesz mieć niespodziankę? Nie czytaj!

7537333.3                     źródło zdjęcia: filmweb.pl

To zbiór 26 filmów, pokazujących czasem kreatywne a czasem zupełnie nielogiczne sposoby na to, jak można stracić życie.

Mężczyzna siedzi w łóżku i spokojnie je śniadanie. W tle słychać głośne przeglądanie szuflady ze sztućcami i po chwili do pokoju wchodzi jego żona z nożem w ręku. Przez chwilę na jej twarzy widać niepewność, ale już za moment rzuca się na męża. Ten się broni, ale nóż dosięga celu. Żona wychodzi i wraca z powrotem z patelnią z rozgrzanym olejem. Wylewa olej na męża i zaczyna go bić po głowie patelnią. On nadal żyje, więc kobieta klęka przy łóżku i spokojnie wykłada mu, że już od dawna próbowała go zabić, ale skończył jej się czas i musiała to zrobić.

A JAK APOKALIPSA

Chłopak próbuje przelecieć swoją dziewczynę, ale przerywa im jego młodsza kuzynka, którą musi się opiekować. Chcąc zachęcić ją do spania, zaczyna opowiadać jej straszną historię o Wielkiej Stopie z Meksyku. Jego dziewczyna zaczyna go w tym wspierać. Wielka Stopa wyrywa serca dzieciom, które nie są w łóżku po 20:00, wyrywa ich serca i zjada, zanim zdążą umrzeć. Nawet jeśli nie będzie spała, musi przynajmniej liczyć owce. Idą na szybki numerek, ale w tym czasie pod dom przychodzi menel (?), który zabija chłopaka i jego dziewczynę. Dziewczynka licząca owce w łóżku pozostaje przy życiu.

B JAK BIG FOOT (Wielka Stopa)

Mężczyzna podlewa trawnik i spogląda na plamę krwi. Ignoruje to (ludzie w horrorach nigdy się nie nauczą), bo zawołała go żona. W nocy parę budzi hałas. Oczywiście to facet zostaje wytypowany do sprawdzenia zagrożenia. Rano żona woła go z podwórka. Kiedy mężczyzna próbuje ją znaleźć, natrafia na dziurę w żywopłocie, przez którą wpada do innego wymiaru. Kiedy wchodzi do domu, widzi siebie i żonę śpiących w łóżku. Ucieka z sypialni, a śpiący on zostaje obudzony hałasem i idzie to sprawdzić. Rano chowa się w szopie i obserwuje, jak podchodzi do dziury i do niej wpada. Kiedy się do niej zbliża, zostaje zaatakowany i zabity przez siebie. Żywy wrzuca martwego do dziury a na trawniku zostaje plama krwi. Zaczyna podlewać trawnik, kiedy woła go żona.

C JAK CYKL

Pięściarz przygotowuje się do walki. Na nieśmiertelniku ma imię Buddy. Zza klatki obserwuje krzyczących ludzi robiących zakłady. Na ścianie wisi ogłoszenie o zaginionym psie. Patrzy na mężczyznę trzymającego na łańcuchu jego przeciwnika. Psa, który po szarpnięciu zaczyna groźnie szczekać. Pięściarz zaczyna czuć niepokój i przygotowuje się do obrony. Pies rzuca się na niego i zaczyna gryźć. Pięściarz się broni i mimo, że tego nie chce, zaczyna bić psa. Przez chwilę spoglądają sobie w oczy i pies się uspokaja, ale krzyk ludzi na nowo wprowadza atmosferę walki. Pięściarz przewraca się i pies zaciska kły na jego szyi. W tym momencie pięściarz krzyczy „Buddy” i pies go puszcza. Poznaje swojego właściciela. Obaj mszczą się na porywaczu.

D JAK DOGFIGHT (walki psów)

Pająk wędruje po ścianie. Do pokoju wchodzi mężczyzna, siada przy komputerze i sięgając po okulary zauważa pająka. Bierze do ręki gazetę, wchodzi na krzesło i zamachuje się. Pająka nie widać ani na ścianie, ani na gazecie. Zaczyna go szukać, ale pająk sam się znajduje ugryzieniem w szyję i ucieka pod szafę. Następnego dnia ugryzienie zaczyna boleć. W nocy pająk odwiedza go jeszcze raz i gryzie jeszcze w kilku miejscach. Po kilku dniach zaczyna boleć go ucho. Kiedy wreszcie uda mu się zabić pająka, słyszy w głowie straszny pisk i z jego ucha zaczynają wybierać setki małych pajączków.

E JAK EKSTERMINACJA

Japońska uczennica idzie ulicą, upewnia się, że jest sama i puszcza głośnego bąka. Nagle zza jej pleców wychodzi nauczycielka (tylko w Japonii dorośli mogą wyglądać młodziej od nastolatków), której raczej to nie przeszkadzało. Kiedy zaczynają się do siebie zbliżać, w oddali słychać „boży pierd” i czarny gaz pokrywa wszystko. Uczennica z nauczycielką uciekają do sali gimnastycznej i dziewczyna wyznaje, że woli umrzeć wdychając gazy kobiety (sic!). Ta chętnie się zgadza, opuszcza majtki i zaczyna śmiertelną serię. Przestaje dopiero kiedy dziewczyna traci przytomność. Nauczycielka, razem z trującym powietrzem, wciąga uczennicę w siebie. Wewnątrz okazuje się, że to świat umarłych, gdzie można robić wszystko, co obrzydliwe.

F JAK FART (pierdzenie)

Chłopak jedzie na surfing przy okazji pakując do plecaka kilka cegieł. Można? Można. Wypływa na odpowiednią głębokość i skacze do wody. Czeka. Topi się. Umiera.

G JAK GRAWITACJA

Trwa wojna. W tym ciężkim czasie wojskowi lubią rozerwać się obserwując tańczące kobiety, które z czasem pozbywają się ubrań. Angielski buldog podnieca się na widok uwodzicielskiej lisicy. Lisica okazuje się nazistką, która razi prądem buldoga uprzednio miażdżąc jego jądra. Następuje scena dziwnej walki, po której lisica ginie. Buldog odpala cygaro.

H JAK HYDRO-ELEKTRYCZNA DYFUZJA

Mężczyzna siedzi w łazience ze strzykawką w ręku. W strzykawce jest żrący środek do udrażniania rur. W jego oczach widać wściekłość i determinację. Podchodzi do wanny i rozchyla zasłonkę, za którą leży związana kobieta. Chwyta ją za szyję, wbija w nią igłę i wstrzykuje zawartość strzykawki. Jego żona umiera.

I JAK INGROWN (wrost)

Japończyk popełnia rytualne samobójstwo. Pomocnik, który przygotowuje się do ścięcia jego głowy, zaczyna mieć przywidzenia. Wydaje mu się, że tamten zaczyna robić sobie żarty a jego twarz nabiera dziwnych kształtów. Usiłuje się skupić i z jego czoła pot zaczyna lać się strumieniami. Odwraca się, ale zostaje przywrócony do porządku przez mistrza. Przymierza się i ścina głowę, która ląduje na ziemi i przybiera komiczny wyraz. Pomocnik zaczyna się śmiać.

J JAK JIDAI-GEKI ( japoński film)

Kobieta na imprezie idzie na dwójkę. Spuszcza wodę i zaczyna myć ręce, kiedy nagle słyszy pisk z muszli klozetowej. Zagląda do środka i ku swojemu przerażeniu widzi pływającą kupę. Próbuje spuścić ją ponownie, ale nic z tego. Kupa ląduje na podłodze a do drzwi zaczynają dobijać się zniecierpliwieni imprezowicze. Papier został zużyty, więc kobieta różnymi metodami usiłuje ją przenieść z powrotem do muszli. Po strzale ze stanika kupa ląduje na suficie i kiedy kobieta schyla się w jej poszukiwaniu za toaletą, ta spada prosto w jej tyłek i wylatuje ustami.

K JAK KLUTZ (niezdara)

Mężczyzna odzyskuje przytomność. Jest mocno przywiązany do krzesła. Obok niego siedzi drugi mężczyzna, w identycznym położeniu. Dookoła stoją ludzie w maskach. Na środek wychodzi kobieta i rozbiera się. Zaczyna się poziom pierwszy. Mężczyzna obok zaczyna się masturbować. On nie wie co robić, ale kobieta siedząca na fotelu pokazuje mu, że to samo co tamten. Zaczyna więc i po chwili dochodzi. Do jego towarzysza podchodzi kobieta z fotela, naciska guzik na oparciu i mężczyzna zostaje zabity kołkiem świdrującym jego wnętrzności od dupy strony. Przechodzi przez 12 poziom, ale na 13 przegrywa z pedofilem. Kiedy odzyskuje przytomność okazuje się, że uprawia seks z jakąś kobietą. Odwraca głowę i już wie, że teraz on jest w scenie dla kolejnych uczestników konkursu. Kobieta rozpruwa go piłą mechaniczną.

L JAK LIBIDO

Kobieta wstaje z toalety i próbuje spuścić wodę. Niestety muszla się zatkała. Chodzi po domu w poszukiwaniu przepychacza, z którym wraca do łazienki. Z uśmiechem pochyla się nad muszlą, w której widać krew i flaki.

M JAK MISCARRIAGE (poronienie)

Chłopak wraca do domu z papugą w klatce. Jego dziewczyna nie jest tym zachwycona, więc pokazuje jej, jakie sztuczki potrafi wykonać ptak. Każe ptakowi mówić i za pośrednictwem papugi oświadcza się. Radość dziewczyny nie trwa długo, bo papuga przekazuje fragment rozmowy chłopaka z inną kobietą. Kiedy papuga naśladuje seks, dziewczyna chwyta za nóż i zabija niedoszłego narzeczonego.

N JAK NUPTIALS (zaślubiny)

Kobieta leży na fotelu. Między jej nogami klęczy mężczyzna. Po każdym westchnięciu przyjemności z jej ust wylatują bańki mydlane, które mieniąc się wywołują w jej myślach erotyczne obrazy. Pękają wydając dźwięk pejcza dotykającego skóry i przynoszą jeszcze większą rozkosz. Cienka powłoka pęka i rozlatuje się na drobne kawałeczki.

O JAK ORGAZM

 Dziewczynka ogląda rower. Jej mama ją obserwuje. Chwilę później dołącza do partnera i idą całą rodziną na basen. Następnego dnia mama przygotowuje dzieciom śniadanie i idzie do centrum handlowego sprawdzić cenę roweru. Wraca do domu i liczy pieniądze. Niestety jest za mało, żeby kupić rower a zostało niewiele czasu do urodzin córki. Idzie do motelu i przestaje się trzymać. W tym czasie przestraszone dzieci obserwują, jak partner mamy szuka schowanych pieniędzy. W barze pewien mężczyzna daje jej wizytówkę. Kobieta wraca do domu i widzi zabrane pieniędzy. Następnego dnia czymś trzeba zapłacić za wynajem mieszkania, więc dzieci wychodzą na krótki spacer. Kolejne wizyty w barze nie przynoszą większych rezultatów, więc w akcie desperacji kobieta dzwoni do mężczyzny od wizytówki. Widzimy małe zwierzątka: myszki, świnkę morską i kociaka. Mężczyzna rozstawia kamerę. Kobieta zaczyna głaskać kotka butem. Po chwili trąca go mocniej a następnie rozdeptuje. Dostaje kasę i kupuje rower. Czego się nie robi, żeby zapewnić dzieciom normalne życie…

P JAK PRESJA

Reżyser i scenarzysta zastanawiają się, jak najlepiej przekazać w krótkim filmie literę Q. Wciągając dochodzą do wniosku, że najlepiej będzie pokazać prawdziwą śmierć. Zwierzęcia, które ma związek z literą Q. Pada na kaczkę. Jadą na pustynię, stawiają klatkę z kaczką w środku i przygotowują plan filmowy. Obaj trzymają w dłoniach naładowaną broń. Tuż przed strzałem jeden z nich wymięka, więc zostaje tylko jeden pistolet wymierzony w kaczkę. Akurat ten pistolet nie wypala. A co robi się, kiedy pistolet nie chce strzelić? Kieruje się lufę w stronę drugiego człowieka i uderza się ręką w broń. Broń wypala, zabija drugiego człowieka, który trzymając palec na spuście strzela w kierunku tej pierwszej osoby też ją zabijając.

Q JAK QUACK (kwakanie)

W szpitalu z przykutego mężczyzny wycinane są fragmenty skóry, które po oczyszczeniu okazują się być taśmami filmowymi. Mężczyzna jest obiektem szczególnej uwagi. Przy próbie kolejnego zabiegu mężczyzna uwalnia się i odrywa od siebie kawałek skóry, w którym jest ukryty nabój. Otwiera szafę, w której przechowywane są jego mundury z dużą ilością odznak i zabiera swój pistolet. Idzie przez korytarz zabijając pilnujące go osoby. Wychodzi do zajezdni pociągowej, staje za lokomotywą i zaczyna wypychać ją ze stanowiska. Umiera z wycieńczenia.

R JAK RELEGACJA

Porywaczka ucieka z zakładniczką. Gonią ją piekielny posłaniec. Na środku pustyni kończy jej się paliwo i zostaje złapana. Podaje mu rękę i traci przytomność. W prawdziwym świecie brudna dziewczyna w bieliźnie pada martwa na podłogę. Druga dziewczyna zabiera jej ze stanika torebkę z heroiną i robi sobie szybki strzał. Teraz ona ucieka drogą przez pustynię.

S JAK SPEED

Tata wyrzuca nocnik do koszta na śmieci. Rodzice prowadzą przestraszonego chłopca do łazienki. Czas, żeby nauczył się korzystać z toalety. Kiedy siada na klozecie ten się porusza i zaczyna wypluwać z siebie zieloną maź. Kiedy tata podchodzi sprawdzić, co dzieje się z klozetem, ten zaczyna się poruszać i rosnąć. Zamienia się w wielkiego potwora z zębami. Rodzice zostają zabici i zjedzeni. Chłopiec budzi się z krzykiem i czuje w brzuchu, że musi iść do łazienki. Nie budzi rodziców, ale oni i tak słyszą, że ich syn wreszcie nauczył się korzystać z toalety. Kiedy siada, puszcza śrubka i zbiornik opuszcza się z jednej strony. Chłopiec zaczyna krzyczeć i panikować, przez co ląduje z głową przytrzaśniętą deską klozetową. Przybiega tata i zaczyna się z niego śmiać. W tym momencie puszcza druga śrubka i miażdży chłopcu głowę.

T JAK TOALETA

Zostaje odkopany, żeby przeprowadzić rytuał zabicia. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i ucieka. Rozpoczynają się poszukiwania i pogoń. Udaje się i wyrywają mu zęby, po czym wbijają mu kołek w serce. Odcinają mu też głowę.

U JAK UNEARTHED (odkopany)

W przyszłości grupa podziemia zostaje napadnięta przez policję (robot + funkcjonariuszka). Po zabiciu wszystkich okazuje się, że to nie wszyscy, bo została jeszcze para z małym dzieckiem. Zostają oskarżeni o nielegalną prokreację. Kobieta za pomocą guza na głowie hipnotyzuje agentkę, ale kiedy zaczyna odchodzić razem z partnerem i dzieckiem budzi się robot, który ich zabija. Widzimy flashbacki agentki, podczas których dowiadujemy się, że dostała zgodę na prokreację, ale jest bezpłodna. Agencja w której służy chce reanimować zabite dziecko, żeby pozyskać z jego materiału genetycznego wiedzę o kryjówce reszty rebeliantów. Niestety w trakcie małej przepychanki głowa dziecka gdzieś znika. Postrzelona agentka dowiaduje się od umierającego ojca dziecka, że dziecko jest prorokiem a ona została jego matką.

V JAK VAGITUS (niemowlę)

Ruda dziewica leży na stole a nad nią stoi wiedźma z nożem w ręku. W drzwiach pojawia się dzielny rycerz, który jednak zostaje zabity przez czarownika. Dziewczyna zostaje zadźgana. Do pokoju wchodzi szef i krzyczy na pracownika, że zamiast robić animację, miał przygotować film na literę W. Pracownik na szybko rzuca pomysłami, ale wszystkie są beznadziejne. Nagle zostają wezwani do sali konferencyjnej, w której oglądają wiadomości. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy na niebie. Co chwila pojawia się litera W. Są też klauny-zombie, które docierają do siedziby firmy. Dzieje się milion porąbanych i niespójnych rzeczy.

W JAK WTF!

Gruba i nieatrakcyjna kobieta czuje wyraźną niechęć innych ludzi. Ale jak wszystkie inne chce się podobać. Z zazdrością patrzy na reklamę w metrze, na której szczupła modelka prezentuje bikini. Po drodze wszyscy naśmiewają się z jej wagi. Dociera do domu, włącza telewizor z reklamami środków odchudzających, otwiera lodówkę i zaczyna jeść coś obrzydliwego ze słoika. Zagryza to margaryną i popija olejem oraz śmietaną. Rozbiera się i idzie do łazienki. Patrzy na siebie z obrzydzeniem. Chwyta za nóż i z zapamiętaniem wycina nadmiar skóry i tłuszczu. Rzeźbi w sobie idealną sylwetkę i umiera z wykrwawienia.

X JAK XXL

Pedofil zabiera chłopca na polowanie na jelenia. Pedofil na co dzień  jest cieciem w szkole. Myjąc podłogę obserwuje chłopców grających w koszykówkę. Pot chłopców zostaje na ławce, na której siadają podczas wymian. Mężczyźnie przez chwilę wydaje się, że widzi jelenia i to go przeraża, ale dzwoni dzwonek i zwida znika. Wchodzi do pustej sali gimnastycznej, zbliża się do ławki i zaczyna zlizywać z niej pot. Nagle podchodzi do niego chłopiec, którego przeleciał na polowaniu. Trzyma w rękach odrąbaną głowę jelenia i zabija pedofila, porożem odrywając mu głowę, która przelatuje przez kosz. Chłopiec opuszcza spodnie.

Y JAK YOUNGBACK (nastolatek)

Daleka przyszłość w Japonii. Energia atomowa, modyfikacja genetyczna, mutanci. I sushi. Dwie gołe laski (jedna z przymocowanym wielkim dildo) biją się a w tle facet na wózku opowiada, jak to przez Amerykę wszystko jest źle. W trakcie ich walki zostaje ugotowana zupa i ryż, które zostają chyba w najbardziej obrzydliwy sposób. Wszyscy jedzą sushi rozmiarów japońskiego penisa i zostają wystrzeleni jako bomby atomowe.

Z JAK ZETSU METSU (zagłada)

Za tydzień druga część alfabetu śmierci.

Wybrane dla Ciebie: