Blogowe odkrycia na zBLOGowani.pl

zblogowani

To taki portal z całą masą blogerów.

Między nimi dokładnie od miesiąca jestem też i ja. Strona powstała w maju 2014 r., cały czas się rozwija i – poza możliwością promowania swojego bloga – ułatwia przeglądanie innych blogów. Co jakiś czas do nich zaglądam i uzbierałam 5, które mnie zainteresowały.

zBLOGowani.pl

 • The Big Bake Theory – Od bloga kulinarnego oczekuję przede wszystkim ślicznych zdjęć jedzenia, które nawet jeśli nie zachęcą mnie do wypróbowania przepisu, to przynajmniej umilą oko. Ten blog ma właśnie takie zdjęcia. Przepisy są podane częściowo w formie graficznej, więc nie trzeba się wczytywać co trzeba kupić – wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Super!
 • A Dancing Queen – Blog modowy, to też przede wszystkim zdjęcia. I to jakie! A widzieliście ten śliczny, różowy pokój? To jest jedno z moich marzeń, które po dłuższym zastanowieniu wolę oglądać u kogoś, ale jest mega. Przeglądając wpisy z samego początku bloga (właściwie to zdjęcia we wpisach) dochodzę, do wniosku, że jeszcze jest dla mnie nadzieja jeśli chodzi o focenie.
 • Home on the Hill – Urządzanie domu jest ogromną przyjemnością, zwłaszcza jeśli możemy już wcześniej zobaczyć efekt. To blog wnętrzarsko-lifestylowy. Można powiedzieć, że jest opowieścią o urządzaniu swojego świata.
 • I Saw Pictures – Podróżowanie jest również i moim hobby, więc z przyjemnością czytam kolejne wpisy opisujące wszystkie ciekawe miejsca do zobaczenia. Autorzy bloga na co dzień mokną w Londynie, więc jeśli planujesz zwiedzać to miasto lub w nim zamieszkać, to prawdopodobnie przydadzą Ci się praktyczne rady od samych londyńczyków.
 • Baba Ma Dom – Chcesz poznać definicję słowa spójność? Wejdź koniecznie na ten blog. Poza miłymi doznaniami wizualnymi masz okazję dowiedzieć się, jak prostymi sposobami wyróżnić swoje cztery kąty, żeby budziły zachwyt każdego gościa.

zBLOGowani.pl ma na celu zebranie blogów w jednym miejscu i… Chyba ma tu zadziałać obs-obs, kom-kom, żeby zwiększyć ruch na blogach. Straszna szkoda, że wiele osób nie zwraca uwagi na szatę graficzną swojego dziecka, bo to głównie zdjęcie zachęca do kliknięcia w post (tytuł nie wyświetla się w całości). Według mnie tych 5 blogów jest atrakcyjnych zarówno pod kątem tworzonej treści jak i wyglądu, dzięki czemu mogą stać się przykładem dla świeżynek z wpisem powitalnym lub tych, którzy dopiero planują założenie bloga. O osobach ze zwyczajnie brzydkim szablonem nie wspomnę.

A Ty, które blogi czytasz najchętniej i które chcesz polecić do przeczytania?

Komciaj, lajkuj, szeruj

Wybrane dla Ciebie:

 • studentka zarządzania

  Ja również chcę wziąć udział w tej akcji, muszę jedynie zastanowić, które blogi zasługują na miano tych najlepszych :)

  • Jest z czego wybierać :) Blogów jest już 7656 (jak dołączałam do akcji, było ich 7620). Dla ułatwienia zaznaczyłam tylko te kategorie blogów, które rzeczywiście mnie interesują i które z przyjemnością czytam.

 • Dziękuję za wyróżnienie! Miło mi bardzo :-)

 • Ja na zBLOGowanych mam wśród obserwowanych już ponad setkę blogów. To fakt że zdjęcie i tytuł wpisu mocno przyciąga. Niestety nie ładują się tam wszystkie zdjęcia z blogów bo niektórzy nie udostępniają ich w RSS. Wystarczy pobrać wtyczkę lub zmienić ustawienie i zdjęcia są.
  Na moim blogu często przed publikacją posta wybieram zdjęcie które będzie później wyglądało najlepiej jako miniatura i wstawiam je jako pierwsze w poście. Jak inni zaczną tak robić zbiorą więcej ruchu z agregatorów :)

  • Prowadząc bloga trzeba opanować PR i marketing :)