Życie jest jak papier toaletowy

Dlaczego zawsze mówi się, że jest długie, szare i do dupy? To Twoje życie i tylko Ty decydujesz, jaki papier wybierzesz. Przecież możesz mieć mięciutki, śnieżnobiały i z ładnym nadrukiem. Twoja przyszłość jest tylko w Twoich rękach. Czyż nie?

Uwielbiam słuchać narzekania większości ludzi na to, jak im strasznie źle i wszystko chcieliby zmienić. Biorę wtedy popcorn, siadam wygodnie i obserwuję, jak nie podejmują zupełnie żadnych działań, żeby poprawić tą swoją tragiczną sytuację.

Smutna prawda jest taka, że zawsze było, jest i będzie łatwo narzekać a w każdej sytuacji w życiu dopatrywać się tragedii godnych Shakespeare’a. Nieco trudniej jest w trudnych chwilach wcisnąć pauzę, wyjść z kadru i spojrzeć realnie na sytuację – z boku.

Bo znacznie lepiej ocenia się życie innych ludzi. Jak to się mówi „źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz”. Ale ocenianie jest w ludzkiej naturze, więc oceniaj dalej, ale przede wszystkim siebie. A kiedy już ocenisz swoją sytuację, zacznij podejmować działania.

Jakie? A jaki jest Twój cel? Co chcesz osiągnąć? Z czego chcesz stać się znanym wśród innych ludzi? Jako przykład czego chcesz, żeby wymieniano Twoje imię? Zanim wybierzesz ścieżkę i zaczniesz nią iść, najpierw musisz znać miejsce, do którego chcesz trafić.

Jeśli nie znasz swojego celu, wtedy podejmowanie jakichkolwiek działań przyniesie jedynie krótkotrwały efekt. A chyba nie na tym Ci zależy? Spójrz oczami wyobraźni na siebie za rok od tej chwili. Kogo widzisz? Możesz udoskonalać swój obraz i wzbogacać go o coraz więcej szczegółów.

Im bardziej szczegółowy obraz swojego życia stworzysz, tym łatwiej będzie Ci wybrać strategię działania. A z wieloetapową strategią dużo prościej stawiać kolejne kroki i osiągać wyznaczone cele. Podziel sobie tę drogę na mniejsze odcinki i ustaw w tych punktach kamienie milowe.

To ważne, żeby punkty na Twojej drodze były ściśle określone, bo musisz je dostrzec, kiedy przechodzisz obok. Kiedy będziesz już znać swój cel, wybierzesz najlepszą drogę i wyznaczysz punkty, które będą oznajmiać rozpoczęcie kolejnego etapu Twojego sukcesu, możesz zacząć działać.

I jeśli następnym razem powiesz, że Twoje życie jest jak papier toaletowy, to jakie życie będziesz mieć na myśli?

zdjęcie: 1,

Wybrane dla Ciebie: