The ABCs of Death 2

Wszystkie umieszczane przeze mnie recenzje filmów, książek i innych, będą zawierać dokładny opis fabuły – łącznie z zakończeniem. Ta również.

Chcesz mieć niespodziankę? Nie czytaj!

dsgv
                    źródło zdjęcia: imdb.com

Jeśli wydawało Ci się, że pierwsza część mogła mieć destrukcyjny wpływ na delikatną psychikę przeciętnego człowieka, to zastanów się dobrze, zanim włączysz część drugą. Przedstawiam kolejnych 26 sposobów na zabicie się.

 Seryjny zabójca ćwiczy swoje umiejętności – strzelanie, szybkość, walkę wręcz. Odbiera zlecenie razem z zaliczką i szczegółowymi informacjami. Obmyśla plan, w jaki sposób wykona kolejne zadanie i wizualizuje sobie cały jego przebieg. Wszystko przebiega dokładnie tak, jak w najlepszych filmach o agentach. Idealne zgranie w czasie skutkuje sukcesem. Ale czas na akcję na żywo. Kanał wentylacyjny jest zarośnięty pajęczynami, pomiędzy którymi biegają karaluchy i szczury. Ze ścianek wystają gwoździe i ostre kawałki blachy – najemnik nadziewa się na wszystkie. Dociera prawie do końca i zaklinowuje się. Trzy tygodnie później jego cel siedząc na kanapie zaczyna się zastanawiać, co tak śmierdzi a na konserwatora sprawdzającego szyb wentylacyjny wypada trup najemnika razem z toną robaków. Konserwator zrzuca go z siebie a pistolet po uderzeniu w ziemię strzela celowi prosto w szyję. Misja zakończona sukcesem.

A JAK AMATOR

Ekipa filmowa kręci program przyrodniczy o destrukcyjnym wpływie elektrowni na naturalne środowisko bobrów. Jak to zwykle bywa, prowadzący ma pretensje do ekipy o nieumiejętne wykonywanie swoich zadań. Mówi wszystkim swoje uwagi i zdenerwowany odchodzi. W tym czasie ekipa słyszy warczenie z nory i dźwiękowiec wkłada mikrofon do nory bobra, która teoretycznie miała być pusta od ponad dwóch lat. Cóż, nie jest. Strzępy futrzaka wylatują w powietrze kilkanaście metrów dalej i lądują obok dźwiękowca. W tym czasie wraca prowadzący program i staje obok wejścia do nory. Kiedy znowu zaczyna krzyczeć na ekipę, zostaje wciągnięty do nory i ląduje obok futrzaka.

B JAK BORSUK

Dziewczynka została zamordowana. W salonie tłum rozwścieczonych ludzi dokonuje sądu na mężczyźnie, który jest przez nich podejrzanym. Zdenerwowany wykrzykuje, że to nie on ją zabił. Prosi o wypuszczenie i zadzwonienie na policję, żeby wyjaśnić sprawę w cywilizowany sposób. Prowadzący dyskusję mówi, że jeśli przyzna się do morderstwa, zostanie powiadomiona władza, więc mężczyzna się przyznaje. Emocje sięgają zenitu i wszyscy decydują, że w takim układzie sprawiedliwości musi stać się zadość. Wiozą mężczyznę daleko do lasu. W tym czasie w wiadomościach jest podawana informacja, że dziewczynka się odnalazła. Mężczyźni z miasta ruszają, żeby zatrzymać zabicie niewinnego człowieka a samozwańczy egzekutorzy przygotowują się do ścięcia jego głowy. Niestety giną w wypadku samochodowym a samosąd zostaje dokonany.

C JAK CAPITAL PUNISHMENT (egzekucja)

Psychodeliczna animacja. Mężczyzna leży przywiązany do stołu. Trzech mężczyzn wnosi do pokoju odciętą głowę, do której przytwierdzona jest wielka igła. Wbijają ją w szyję leżącego a z głowy przelewa się w niego czerwony płyn. Mężczyźni wychodzą a jeden z nich rozgniata karalucha. Nastaje noc i z rozdeptanego karalucha powstaje gigantyczny wesz. Wchodzi na stół i połyka rękę leżącego, martwego mężczyzny, z którego ucha wypada skrzep krwi. Z tego skrzepu tworzy się człowiek, który rozpoznaje siebie w tym leżącym. Spogląda na swoją rękę i widzi, że część ciała gryziona przez wielką wszę staje się czarna i pokrzywiona. Podchodzi do drzwi i zauważa drzwiczki w odwłoku wszy. Kiedy je otwiera, z wewnątrz dobiega mroczny głos mówiący, że za życie trzeba zapłacić. Wesz gryzie dalej i reszta ręki staje się czarna. Na końcu niej wyrasta nóż. Mężczyzna idzie przez korytarz, dociera do pokoju, w którym siedzi trójka mężczyzn i odcina im głowy. Wraca do wszy i wpycha głowy w odwłok. W środku dziwna pacynka w kolorach pandy połyka głowy. Trzecia utyka i podczas próby wepchnięcia wpada do środka razem z głową mężczyzny. Pacynka z ludzkimi zębami zaczyna się zbliżać i mężczyźnie udaje się wyciągnąć głowę, ale jego szyja staje się bardzo długa. Kiedy spogląda na stół, widzi, że trzech mężczyzn bez głowy odcinka głowę leżącego. Wielka wesz połyka odcięta głowę i głowa mężczyzny staje się czarna. Jeden z trzech mężczyzn rozgniata ją butem. Gigantyczna wesz wchodzi do rozgniecionego karalucha, który ucieka.

D JAK DELOUSED (odwszony)

Dwóch mężczyzn, którzy utknęli na bezludnej wyspie, wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Nagle na plaży dostrzegają wyrzuconą przez morze piękną dziewczynę. Opiekują się nią a ona nimi. Wszystko zaczyna być ładne i posprzątane. Niestety kiedy dziewczyna wybiera jednego z nich, drugi czuje się zraniony. Zaczyna wyrażać swoją zazdrość i próbuje uprzykrzać życie zakochanej dwójce. Mężczyźni zaczynają się bić i kiedy wybranek dziewczyny ma już zabić swojego przyjaciela – do czego ta go namawia – w ostateczności wybiera męską przyjaźń. Orzech kokosowy spotyka się z twarzą zaskoczonej dziewczyny a mężczyźni kontynuują przygodę.

E JAK EQUILIBRIUM (równowaga)

 Podczas działań wojennych dziewczyna pechowo ląduje ze spadochronem na drzewie. Jakby tego było mało, w takim stanie znajduje ją chłopak z wrogiego obozu. Chce ją zabić, ale dziewczynie udaje się przekonać go do pomocy. Wchodzi na drzewo i odcina ją. Dziewczyna po upadku na ziemie łamie piszczel i zaczyna uciekać w stronę osiołka, którym przyjechał chłopak. On siedząc na drzewie sięga po broń, ale ta mu wypada i uderzając o ziemię zabija go – chłopak spada na ziemię. Dziewczyna przestaje uciekać i wraca do niego. Kiedy pochyla się nad chłopakiem, na miejsce przyjeżdżają jego współpracownicy zaalarmowani wystrzałem.

F JAK FALLING (spadanie)

Wnuczek z dziadkiem siedzą przed kominkiem i rozmawiają. Wnuczek cały czas ma pretensje do dziadka i naśmiewa się z niego. Kiedy dziadek idzie spać, wnuczek jednym łykiem wypija koniak, na smak którego przed chwilą narzekał. W łazience ćwiczy teksty mające na celu zaimponować dziewczynom i kładzie się do łóżka. Zauważa, że w jego łóżku leży dziadek i zrywa z niego kołdrę. Obaj ubrani są identycznie. Dziadek wstaje i zaczyna wytykać wnuczkowi, że mieszka u niego już rok i zaczyna go drażnić. Wbija mu w szyję szpon, który nosi na palcu. Mówi mu, że było mu przykro, kiedy wnuczek nazywał go onanistą. Zdejmuje majtki i pokazuje, że nie miałby na czym tego robić.

G JAK GRANDAD (dziadek)

Kreskówka. Kobieta i mężczyzna się całują. W pewnym momencie on ją gryzie. Z jej ust wysuwa się język, który rozbija jego zęby. Następuje dziwna, rysunkowa walka na części ciała i płyny fizjologiczne. Kiedy wszystko się kończy, oboje opadają na ziemię z dymiącymi dziurami zamiast twarzy.

H JAK HEAD GAMES (gierki)

Rodzina próbuje zabić przywiązaną do krzesła babcię – czarownicę. W ustach ma klejnot. To nie jest takie łatwe. Nie pomaga nawet spalenie. Po ścięciu głowy ta nadal mówi. Kiedy jedna z kobiet podnosi ją z ziemi i krzyczy, żeby wreszcie umarła, głowa wypluwa klejnot, który wpada do gardła kobiety.

I JAK INVINCIBLE (niepokonany)

Mężczyzna robi zdjęcia całującym się gejom. Pokazuje je później jako dowód morderstwa. Jeden z mężczyzn ze zdjęcia zostaje porwany i staje się obiektem egzorcyzmów. W trakcie dostrzega, że twarze jego oprawców przybierają zwierzęce formy. Spogląda na swoje dłonie i widzi w nich otwory. Pastor odwraca się ze strachem a jego pomocnik podłącza mężczyznę do ładowania. Po odcięciu prądu, kiedy ma zostać oznakowany przez wypalenie krzyża, zaczyna migać światło. Pojawia się śmierć i go ratuje zabijając oprawców.

J JAK JEZUS

Dziewczyna maluje paznokcie czarnym lakierem. Nagle za oknem słyszy dziwny, wibrujący dźwięk. Wychodzi na balkon i widzi na blokiem obok czarny, kulisty, poruszający się kształt. Po chwili kształt zatrzymuje się i znika, a dziewczyna patrząc na okna bloku dostrzega, że ludzie w mieszkaniach zaczynają się atakować. Ci, którzy żyją stają przed oknami i zaczynają na nią patrzeć. Przestraszona ucieka do domu i zasłania okna. Słyszy stukanie i biegnie do drzwi, spod których do mieszkania wpływa czarny płyn. Cofa się do pokoju, ale zaczyna czuć się słabo i widzi, że krew z niej spływa na podłogę i płynie na spotkanie z czarnym płynem.

K JAK KNELL (żałoba)

Książę plemienia ma zostać zabity, ale kapłan postanawia go ocalić. Książę rzuca klątwę na wioskę, w której pojawia się potwór i morduje wszystkich.

L JAK LEGACY (dziedzictwo)

Obleśny facet biegnie przez miasto i przewraca każdego, kto mija na swojej drodze. Rzuca się na jednego z mężczyzn i odgryza mu ucho. Widząc to, policjant strzela mu w głowę. 34 minuty wcześniej spożył całą torebeczkę cukru pudru.

M JAK MASTICATE (przeżuwać)

Dziewczyna i chłopak przygotowują się do imprezy z okazji Halloween. Przesyłają sobie filmiki i umawiają się na konkretną godzinę. Dziewczyna jedzie metrem, chłopak rowerem. Obserwujemy też kobietę, która popędza taksówkarza, bo spieszy się na swoje spotkanie. Taksówkarz na odstresowanie rozwiązuje krzyżówkę. Dziewczyna daje cukierki dziecku przebranemu za kościotrupa. W ruchu spotykają się wszyscy w jednym punkcie: chłopak, taksówka i dziecko.

N JAK NEXUS (splot wydarzeń)

Sąd w świecie zombie. Kobieta zostaje oskarżona o zabijanie zombie i swojej córki, która została ugryziona i się przemieniła. Córka zeznaje przeciwko niej. Kobieta zostaje skazana na zabicie prądem. Podczas egzekucji prąd przechodzi na poprzednich skazanych, którzy stają się zombie, walczącymi przeciwko zombie. Kobieta także ożywa.

O JAK OCHLOKRACJA

Trzech jąkających się uciekinierów z więzienia przemierza ciemną jaskinię. Nagle na swojej drodze dostrzegają śpiącego mężczyznę na fotelu bujanym, który trzyma w rękach niemowlę. Mężczyzna budzi się i zaczyna się śmiać, po czym odkłada dziecko na fotel i rozpoczyna szaleńczy taniec. Trzy jąkały też podrygują. Kiedy jeden z nich kicha, mężczyzna podchodzi i zdmuchuje im świeczkę. Po każdym zdmuchnięciu i odpaleniu świeczki twarz mężczyzny przybiera komiczne miny. Po kolejnym z rzędu zostają stopieni wszyscy jąkający.

P JAK P-P-P-PRZERAŻAJĄCE

Mężczyzna uczestniczy w darmowym teście na inteligencję, prowadzonym przez ładną dziewczynę. Pytania są trudne i podchwytliwe. Przy niektórych mężczyzna ma problemy, ale ostatecznie podaje właściwą odpowiedź. W trakcie badania są flashbacki, które pokazują operację przeszczepu mózgu z mężczyzny do goryla.

Q JAK QUESTIONNAIRE (kwestionariusz)

Kobieta i dwóch mężczyzn grają w rosyjską ruletkę. Jeden nabój, jedno załadowanie rewolweru. Pierwsza kolejka przechodzi bez trupów. Rozmowy i gesty dają do zrozumienia, że jeden z mężczyzn jest partnerem kobiety – przed drugą rundą całuje ją na pożegnanie. Rewolwer jednak nie wystrzela i wraca do jej wybranka serca. Wszyscy przy stole wiedzą jak to się skończy. Mężczyzna wstaje, przykłada sobie pistolet do głowy i strzela prosto w czoło kobiety.

R JAK RULETKA

Mężczyzna jest na delegacji. Rano dzwoni do swojej żony, która jeszcze leży w łóżku. Nagle mężczyzna słyszy w telefonie dzwonek do drzwi. Kobieta jest tak samo zaniepokojona jak on, bo nie ma nawet 7 rano. Schodzi do drzwi, ale osoba stojąca z drugiej strony nie odpowiada na pytania. Nagle wybija szybę w drzwiach i włamuje się do domu. Mężczyzna dzwoni na policję a kobieta w tym czasie chowa się w szafie. Włamywacz znajduje ją i roztrzaskuje jej głowę młotkiem. Kiedy słyszy płacz dziecka wraca na górę i zabija je. Bierze telefon kobiety do ręki i okazuje się, że to druga kobieta, która chce rozmawiać ze swoim mężem. Jej mąż jest w łóżku męża zabitej przed chwilą kobiety.

S JAK SPLIT (rozłam)

Kobieta jest na castingu do filmów porno. Jest traktowana przedmiotowo a kiedy się rozbiera, pod jej bielizną coś się porusza i operatorzy kamer są zawiedzeni taki obrotem spraw. Nagle kobieta się przemienia i mężczyzn dopadają dziesiątki długich penisów. Teraz nie jest im do śmiechu.

T JAK TORTURY PORNO

Piękne, zadbane, harmonijne i szczęśliwe społeczeństwo wyznające ładny wygląd. Wśród ludzi idzie jeden otyły i źle ubrany mężczyzna. Wszyscy zwracają na niego uwagę, ale szybko udaje mu się schodzić im z oczu. Nagle wpada na słupek i przewraca się. Zostaje otoczony przez ładnych ludzi, którzy skanują jego twarz. Jest niezgodna z normami. Podjeżdża policyjny przenośny piec, który zamyka mężczyznę i go spala. Wszyscy obserwujący biją brawo, bo udało się pozbyć kolejnego niezadbanego człowieka.

U JAK UTOPIA

Chłopak dzwoni do swojej dziewczyny przez wideo rozmowę. Tradycyjnie mówią jak się kochają, jak za sobą tęsknią i jak bardzo chcieliby być obok siebie. Dziewczyna pyta o jego kolegę i widać, że trochę mu rzednie mina. Na pytanie o poprzednią noc odpowiada, że wypił tylko 3 piwa i poszedł spać. Nagle pojawia się jego kolega i zabiera mu telefon, zamykając go na balkonie. Zaczyna rozmawiać z dziewczyną pokazując, że ostatnią noc spędzili z dwiema dziwkami i na wciąganiu cukru pudru. Pod koniec wideo wycieczki po pokoju chłopakowi udaje się otworzyć drzwi balkonowe. Kiedy jedna z dziwek się do niego przytula, pokazuje jej swoją pięść z bliska i zabiera telefon koledze. Chłopak idzie na balkon i chce zmusić swojego kolegę do powiedzenia prawdy jego dziewczynie. Zauważa, że śpiąca do tej pory dziwka bierze śrubokręt i zabija jego kolegę cały czas naśmiewającego się z sytuacji. Kiedy otwiera drzwi balkonowe, dziwka ze śrubokrętem rzuca się na niego, a on cofając się wypada przez balkon i zabija się.

V JAK VACATION (wakacje)

Reklama zabawek dla dzieci. Chłopcy mówią, że chcieliby pomóc bohaterom historii z reklamy i przenoszą się do krainy, gdzie rządzi zło. Zostają pojmani i jeden z nich po doprowadzeniu do władcy zostaje zabity. Drugiego odnajduje bajkowy superbohater, który pakuje go do worka i odjeżdża na wielkim żuku.

W JAK WISH (życzenie)

Mroczna opiekunka do dzieci słucha starej płyty na ksylofonie. Nagle słyszy, że dziewczynka, którą się opiekuje, zaczyna niedbale stukać w cymbałki. Z początku uśmiecha się, ale hałas zaczyna stawać się coraz bardziej natarczywy i nie do zniesienia. Opiekunce puszczają nerwy. Kiedy rodzice wracają do domu, widzą opiekunkę stukającą kośćmi w żebra rozszarpanej dziewczynki.

X JAK XYLOPHONE (ksylofon)

Rodzina siedzi przy stole. Mama maluje paznokcie, tata gra na gitarze a nastoletnia córka pisze smsy. Wymyśla chore historie obrazujące zabicie jej rodziców. Przypomina sobie wszystkie niesprawiedliwości i nie zgadza się więcej na nie.

Y JAK YOUTH (młodość)

Mężczyzna jedzie do miasta zostawiając kobietę w bardzo zaawansowanej ciąży. Zostawia jej słoik z korzeniami, których jedzenie ma opóźnić poród o rok. Kobieta mówi, że nie chce znowu zostać sama. Mija 13 lat. Całe jedzenie i korzenie się skończyły. Kobieta pełza po ziemi, ciągnąc za sobą olbrzymi brzuch z nastoletnim dzieckiem, które z nią rozmawia. Następnego dnia nadchodzi czas, kiedy dziecko ma się urodzić. Kobieta podczas rozmów mówiła, że nie chce żyć bez dziecka w środku. Dziecko postanawia więc wypatroszyć kobietę i żyć w jej skórze, żeby już na zawsze stanowić jedność ze swoją mamą. Odcina nadmiar skóry z brzucha i doprowadza dom do porządku. Jakiś czas później wraca mężczyzna. Na widok plamy na podłodze kobieta mówi mu, że nie udało jej się urodzić dziecka. Mężczyzna odpowiada, że spróbują ponownie.

Z JAK ZYGOTA

Alfabet Śmierci 2 jest podciągnięty do granic absurdu jeszcze bardziej niż część pierwsza. Do grzybków film jak znalazł.

Wybrane dla Ciebie: