To Nie Książka IX

to nie książka

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. To Nie Książka również.

TO JEST WSPÓŁPRACA

Stworzone przy okazji oglądania bajki o przyjęciu urodzinowym.

TO JEST SZYFR

Krótka opowiastka o tym, jak to przy okazji pięknej pogody ona zapragnęła uprażyć się na słońcu, jednak te piękne plany zostały zburzone przez nagłe zachmurzenie, więc skończyło się na kawie. Przy okazji jest wtrącenie, że mam ładnego pieska.

TO JEST OBIEKT TYMCZASOWY

Mówisz i masz. Przypomniałam sobie, jaki miałam problem z wyrwaniem pierwszej strony ze Zniszcz Ten Dziennik. Teraz nawet nie mrugnęłam.

TO JEST AKCJA „SZANSA”

Dużo możliwości – dużo zdjęć.

TO JEST STRUMIEŃ ŚWIADOMOŚCI

Życie dokładnie tu i teraz jest zaskakujące. Może się okazać, że nagle nie ma się zupełnie żadnego problemu ani zmartwienia. Że jest dobrze i człowiek czuje się szczęśliwy. Uwaga, bo to może uzależnić.

TO JEST WYPADEK

Wybrałam punkt drugi tylko z tego powodu, że nie mam w domu atramentu.

TO JEST ŚWIAT RÓWNOLEGŁY

Jeśli świat równoległy stanowiłby całkowite przeciwieństwo obecnego, to byłoby strasznie. Gdyby stanowił uzupełnienie lub uświadamiał, co stałoby się przy dokonaniu innego wyboru, to chciałabym mieć możliwość zajrzenia do niego przynajmniej na chwilę. Jak wyglądałby mój świat, gdybym w każdym momencie życia dokonała zupełnie innego wyboru? Czy nadal bym żyła?

TO JEST TAJEMNICA

Być może prawda jest zupełnie zwyczajna i nie ma w niej nic tajemniczego. Może autorka książki z premedytacją planowała nie umieścić jednej ze stron, żeby zrobić tajemnicę? A może tajemnicą jest to, że strona 43 i każda kolejna powinny mieć mniejszy numer?

TO JEST PRZEPOWIEDNIA

Za pomocą To Nie Książki można stać się nawet pełnoetatową wróżką. Wystarczy wyciąć odpowiedzi i losować, kiedy ktoś zadaje pytanie o swoją przyszłość.

TO JEST BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH

Czy tak mogłoby wyglądać biuro rzeczy znalezionych w Hogwarcie?

TO JEST LUSTRO

Pomijając fakt, że nie noszę sukienek. Gdybym jednak nosiła, to prawdopodobnie wyglądały by dokładnie tak. A to obok to telefon.

Reszta zadań pozostaje na kiedyś. Podobnie jak Zniszcz Ten Dziennik, skończona na dziś, To Nie Książka trafia na moją półkę z książkami. Poza dużą dawką rozrywki, To Nie Książka kilka razy testowała moją cierpliwość i zdolność dostosowywania się do wskazanych okoliczności. Zdecydowanie polecam zamiast dopalaczy :)

Wybrane dla Ciebie: