Dlaczego kobiety zdradzają – Twoja też

dlaczego kobiety zdradzają

Poznaj wszystkie powody – będziesz zaskoczony.

Być może jesteś mężczyzną, którego zdradza partnerka. Być może jesteś kobietą, która zdradza swojego partnera. W obu tych przypadkach poznaj powody, dla których właśnie tak się dzieje. Dlaczego kobiety zdradzają i jak można temu przeciwdziałać?

Jesteś jednym z wielu

Nigdy nie byłeś tym jedynym, tylko nie zawsze byłeś tego świadom. Niektóre osoby mają tak ogromne serce i tak bardzo potrzebują miłości, że angażują się emocjonalnie w kilka relacji naraz. To ma taką mądrą nazwę „poliamoria”. Co możesz zrobić w takim przypadku? Jeśli chcesz mieć kobietę na wyłączność i nie zakładasz dzielenia się nią z nikim więcej, dla swojego dobra zakończ tę znajomość. Ona może próbować się zmienić, ale osiągniesz tylko to, że wiecznie będziesz mieć do niej żal a ona wiecznie będzie nieszczęśliwa, bo potrzebuje kochać więcej niż jedną osobę.

Niedopasowanie

To jest najczęściej podawana przyczyna podczas rozwodów. Dlaczego? To zawsze będzie najbardziej wdzięczne wytłumaczenie do poniesionej porażki. Tak, rozpad związku nazywam porażką. Porażką, którą poniosły obie strony. Jest taka zabawka, którą daje się małym dzieciom – sześcian z otworami w różnych kształtach i klocki, które pasują do tych otworów. Dziecko uczy się, że jeśli jeden klocek nie pasuje, to z pewnością będzie pasował następny lub jeszcze następny. Kiedy w związku coś przestaje pasować, to wiele osób zamiast znaleźć kolejny pasujący element, woli rzucić tę „zabawkę” w kąt, bo z pewnością jest zepsuta.

Kolejny etap

Każda relacja (koleżeństwo, przyjaźń, miłość etc.) co jakiś czas wchodzi w nowy etap. Jeśli jest się tego świadomym, łatwiej dopasować się do nowej rzeczywistości. Kiedy motylki w brzuchu nieco zwalniają tempo, wiele osób uznaje, że to oznaka końca tej wielkiej miłości. Te osoby są w błędzie, jednak w swoim przekonaniu, często nieświadomie, zaczynają rozglądać się za kolejną osobą, która na nowo rozbudzi  żar namiętności. Polecam przeczytanie wpisu na blogu Moja Trawa Aleksandry Mokwy, który o tym traktuje. Co robić? Uczyć się siebie na nowo. Ciągle.

Koniec miłości

„O nie! Przecież miłość się nie kończy!” A jednak. Jeśli w partnerze coraz więcej rzeczy zamiast rozczulać, bawić i zbliżać do siebie, zaczyna najzwyczajniej w świecie wkurwiać, to należy zadać sobie pytanie, czy to w ogóle była miłość. W krótkim wpisie świetnie ujęła to Segritta. Lekarstwo? Zakończ ten związek i przestań żyć złudzeniami.

Wszystkie wymieniane przez ludzi powody (on/ona zdradził pierwszy, potrzebowałam więcej uwagi, przestałam dobrze się czuć w tym związku, chciałam się zabawić, miałam za mało seksu, nudziłam się z partnerem) wynikają z tych wymienionych powyżej. Innych powodów nie ma, jest tylko unikanie spojrzenia prawdzie w oczy.

A co po zdradzie?

komcomyslisz

Wybrane dla Ciebie: