Tak bardzo Cię kocham!

portale randkowe

Może kiedyś się spotkamy.

Portale randkowe, to temat, na który mogę rozmawiać godzinami. Uwielbiam takie przybytki, bo zawsze można tam poznać osobę, która ma do powiedzenia coś ciekawego także w prawdziwym świecie. Trzeba jedynie umieć się po nich poruszać, żeby nie paść ofiarą osoby podszywającej się pod kogoś. Możesz potraktować ten wpis jako przewodnik.

Portal randkowy

Który najbardziej kojarzycie? Ja pamiętam Sympatię (aż musiałam sprawdzić, czy to nadal istnieje – istnieje), czyli portal Onetu, który kiedyś był najbardziej popularny. Teraz raczej słychać o Badoo – wciskają reklamy dosłownie wszędzie, nawet do antywirusa na komórki… Który rekomenduje do instalacji ;)

Jest też eDarling, ale jakoś nie byłam przekonana co do skuteczności tego „nieomylnego testu” na dopasowanie użytkowników. Przecież każdy chce podkolorować swój obraz, żeby mieć chociaż minimalną szansę być zauważonym wśród milionów innych osób. A Beautiful People? To jest totalna klapa – spróbujcie tam znaleźć kogoś inteligentnego.

Jesteś piękna – jesteś przystojny

 No jeszcze mi teraz powiedz, że nie lubisz słyszeć komplementów na swój temat. To bardzo mocno działa. Sporo osób zakładających konto na takich stronach ma problem z nawiązywaniem znajomości w realu (nie, nie w sklepie) a portal randkowy jest dla nich dużym ułatwieniem. Nie trzeba patrzeć komuś prosto w oczy i zawsze można wyłączyć przeglądarkę.

Takie osoby bardzo łatwo omamić, sprawiając, że poczują się dobrze w swoim ciele, otworzą się i zaufają komuś, kogo nie widzieli na oczy. Bo czy masz gwarancję, że patrzysz na zdjęcie człowieka, który właśnie do Ciebie pisze? Takiej gwarancji nie ma nigdy, ale jest kilka sposobów, żeby to sprawdzić.

1. Google

Masz możliwość wyszukiwania obrazem, nie musisz nawet pobierać zdjęcia na komputer – wystarczy przeciągnąć; jeśli nie znajdziesz tych zdjęć nigdzie więcej, to jest szansa, że rozmawiasz właśnie z tą osobą.

2. Zdjęcia na profilu

Tylko jedno a na nim atrakcyjna osoba (zwłaszcza kobieta)? 95% szans, że to fake. Żeby się upewnić zastosuj punkt 1.

3. Inne zdjęcia

Jeśli jest tylko jedno zdjęcie, to możesz poprosić o drugie. Chyba każdy portal randkowy ma w wiadomościach opcję dodawania plików, więc to nie jest problem. Kiedy w odpowiedzi usłyszysz, że ktoś nie ma aparatu albo telefon komórkowy „akurat” się zepsuł – zablokuj tę osobę. KAŻDY ma teraz czym zrobić zdjęcie w dowolnym momencie.

4. Inne portale

Dużo łatwiej rozmawia się np. na Facebooku,. więc możesz poprosić o link do profilu. Jeśli taka osoba chce się wymigać podając głupie wymówki, to już wiesz co to znaczy.

Spotkajmy się

To jest ten moment! Radośnie olewasz powyższe punkty, bo przecież masz pewność, że Twoje serce nie może się mylić. Osobie po drugiej stronie na Tobie zależy, spędzacie na rozmowach długie godziny a czasem nawet całe noce. Ostatnio nawet było coś o miłości i spędzeniu całego życia razem. STOP!

Albo dobra. Jeśli lubisz, żeby Cię wystawiano… Najpierw upewnij się, że to jest ta osoba. Nie podawaj pochopnie numeru telefonu. Nigdy nie byłam wystawiona ani nigdy nie wystawiłam, ale tylko dlatego, że mam fioła na punkcie robienia analiz, statystyk i sprawdzania absolutnie wszystkiego, co usłyszę. Jest jeszcze coś takiego jak intuicja, ale trzeba ją umieć.

Jeśli chcesz się z tym kimś spotkać i już wiesz, że to rzeczywiście jest ta osoba, to umów się. Śmiało. Przecież nikt Cię nie zabije… Właśnie dlatego umów się w uczęszczanym miejscu – cicha kawiarnia na końcu miasta późnym wieczorem jest złą opcją. Nie wiesz, czy ten seksowny facet albo ta nieziemska kobieta ma równo pod kopułą.

To musi być miłość

Albo i nie. Jeśli ktoś bardzo postarał się przy poprawianiu zdjęć, to możesz mieć niemiłą niespodziankę. Nikt nie może Cię zmusić do rozmowy ani kontynuowania spotkania. Jeśli przy podaniu ręki poczujesz, że coś jest nie tak, to przeproś i odejdź. Telefon do kogoś znajomego z podaniem miejsca, w którym jesteś, też jest niegłupim pomysłem.

Ja wiem, że można znaleźć miłość przez portal randkowy. Można też znaleźć świetne osoby do pogadania (w rzeczywistości) na każdy temat lub poznać odmienny punkt widzenia świata. Portale randkowe są super, ale sprawdzają się jedynie wtedy, kiedy umie się z nich korzystać.

Korzystaliście kiedyś z takich portali? Jakie są Wasze doświadczenia?

Wybrane dla Ciebie: