Dlaczego ludzie chcą być bogaci

dlaczego ludzie chcą być bogaci

 Nie chcę być bogaty. Powiedział nikt nigdy.

Dlaczego ludzie chcą być bogaci? Bogactwo daje wolność wyboru. Wolność, to możliwość robienia dokładnie tego, co chce się robić, wtedy, kiedy chce się to robić i z tymi ludźmi, z którymi chcemy to robić. Czy jest tu miejsce dla pieniędzy? Wszystko zależy od tego, co chcemy robić.

Pieniądze jednak nie mogą być celem samym w sobie. Mogą być co najwyżej narzędziem do spełniania marzeń lub chwilowych zachcianek. Bogactwo – rozumiane jako duża ilość pieniędzy – nie da szczęścia. Wiedzą to wszyscy Ci, którzy mają pieniądze. W pewnym momencie zaczynają się nimi dzielić, żeby móc obserwować szczęście innych.

Bo z drugiej strony nie posiadanie żadnych pieniędzy na bieżące, podstawowe potrzeby jak jedzenie czy możliwość posiadania dachu nad głową też tego szczęścia nie da. Większość ludzi będących w takiej sytuacji wyrabia w sobie nawyk narzekania na brak pieniędzy, ale nie robią zupełnie nic, żeby ten stan zmienić.

Jak być bogatym? Przede wszystkim nie rozmawiaj na ten temat z ludźmi, którzy nie są bogaci.  Przeważnie tacy ludzie są przekonani, że duże pieniądze może mieć tylko określona, wąska grupa ludzi na świecie. To bzdura, ale oni w to wierzą. Jeśli będziesz z nimi konsultować swoje dążenia, zrobią wszystko, żebyś ty też w to uwierzył.

Najłatwiejsza (i jednocześnie najtrudniejsza) droga do bycia bogatym, to robienie dokładnie tego, co kocha się robić i najlepiej, jak potrafi się to robić. Cały czas zdobywając coraz większe umiejętności i szukając nowych sposobów, na wykonywanie swojej pasji, nie ma możliwości, żeby nie stać się bogatym lub przynajmniej posiadać więcej pieniędzy.

Najtrudniejszą częścią tej drogi jest określenie, co jest pasją i co kocha się robić. Niektórzy wiedzą to od „zawsze”, inni muszą szukać siebie. To przypomina trochę jak błądzenie w labiryncie – wybierasz jedną drogę, robisz wszystko, żeby dojść do celu, ale w pewnym momencie trafiasz na ścianę. Musisz zawrócić i wybrać inną ścieżkę.

Najważniejsze w tym wszystkim jest bycie transparentnym i szczerym – przede wszystkim ze sobą, ale też z innymi ludźmi. Oczywiście oszukując też można stać się bogatym, ale to będzie jak upicie się na smutno i obudzenie się następnego ranka z ogromnym kacem, który nigdy nie minie.

Bogactwo nieodzownie łączy się z większą odpowiedzialnością. Pieniądze wiążą się z myśleniem nie tylko o sobie, ale też o wszystkich osobach, z którymi nawiązuje się współpracę, których się zatrudnia, z którymi łączą nas społeczne więzi. Bycie bogatym, to test na bycie dobrym człowiekiem. Ci, którzy go nie zaliczą, nigdy nie zaznają szczęścia.

comyslisz

Wybrane dla Ciebie: