10 pierwszych znaków, że powinnaś więcej rozmawiać ze swoim partnerem

Albo to będzie koniec.

Rozmowa jest jedną z najważniejszych kwestii w związku, o którą powinnaś dbać, jeśli nadal Ci zależy. Pamiętasz początek tej relacji? Mogliście ze sobą rozmawiać o wszystkim, wszędzie i cały czas pojawiało się coś nowego, czym chcieliście się ze sobą podzielić. Jak rozpoznać 10 pierwszych znaków, że powinnaś więcej rozmawiać ze swoim partnerem?

1. Zaczynasz rozmawiać ze wszystkimi

Poza Twoim partnerem. Każdy zna Twoje problemy, chwilowe dołki, ale równie chętnie opowiadasz o przyjemnych wydarzeniach, które Cię spotkały lub których byłaś świadkiem. Każdy, poza Twoim parterem.

2. Brakuje Ci czasu

W ciągu całego dnia, żeby napisać chociaż jednego smsa do osoby, z którą dzielisz życie. Jak się tłumaczysz? Och, miałam tyle na głowie, że nawet o tym nie myślałam.

3. Nie myślisz o tym

W pewnym momencie przestałaś co chwila myśleć: „muszę mu o tym powiedzieć!”. Czemu zatrzymujesz swoje życie dla siebie?

4. Twój kot Cię rozumie

I słucha wielogodzinnych opowieści o wszystkim i o niczym. Kiedy jesteś ze swoim partnerem, nagle przestajesz mówić.

5. Piszesz pamiętnik

Bo tyle rzeczy Cię spotyka, że ktoś musi tego wysłuchać. A kto inny lepiej przyjmie wszystkie informacje niż kartki papieru?

6. Przestajesz odczuwać emocje

Pozytywne. Bo negatywnych jest coraz więcej. Jak mogłabyś się cieszyć, skoro Twój partner już Cię nie rozumie i nie wie co czujesz?

7. Twój partner Cię nie rozumie

Wcześniej czułaś, że rozumiecie się bez słów. Kiedy rozmawiacie za mało, ta nić porozumienia się zrywa.

8. Czy ja go znam?

Coraz częściej zadajesz sobie to pytanie. Jesteście ze sobą już długo, ale wydaje Ci się, że to już nie jest ta sama osoba, do której Twoje serce zabiło mocniej.

9. Masz plany na przyszłość.

Własne. Realizujesz swoje cele, ale pomijasz te części przyszłości, które dotyczą Waszego wspólnego życia, bo przecież jakoś będzie.

10. Nie znasz szczegółów jego życia

Nie chodzi o przeszłość. Chodzi o to, że nie wiesz jak wyglądała jego droga do pracy, co robił dzisiaj w czasie lunchu i czy umówił się z kolegami na weekend. Nie wiesz, bo nie rozmawiacie ze sobą.

Związek się kończy, kiedy dwoje ludzi przestaje ze sobą rozmawiać. Rozmowy w relacjach z długim stażem (czy nawet rocznym) nigdy nie będą takie same jak na samym początku: ile razy można opowiadać partnerowi szczegóły swojej przeszłości czy poinformować o ulubionym kolorze? Chodzi o zwykłą codzienną komunikację, która cały czas zbliża Was do siebie. Bo w szczęśliwym i zdrowym związku najważniejsze jest dzielenie się wszystkim, co Was spotyka.

Jestem Ciekawa, jakie są Twoje doświadczenia z takim codziennym „zwykłym” rozmawianiem. Koniecznie podziel się swoimi odczuciami.

komcomyslisz

Wybrane dla Ciebie: