Wartościowe blogi, z których warto czerpać inspiracje

Pielęgnując swoje blogowe dziecko, dokładam wszelkich starań, żeby było śliczne, zadbane, dokarmione, inteligentne – zawsze i wszędzie naj. Jako jeden z wielu dumnych rodziców co jakiś czas zerkam na dzieci innych blogerów, zastanawiając się, co jeszcze mogę zmienić lub poprawić, żeby nadal tworzyć coś doskonałego.

Postanowiłam zebrać w jednym miejscu te blogi, które wspierają codzienne życie – można się pośmiać, potakiwać, wzruszyć, zadziwić i wykorzystać. Bo blogi dzisiejsze, to nie to samo, co naście lat temu tworzyłam sama i porzucałam w trakcie – dzienniki zbuntowanej nastolatki i inne w stylu „jaki ten świat niesprawiedliwy”. Dzisiaj blogi wspierają działania olbrzymich biznesów i służą jako łatwo dostępne poradniki dla każdego. Wymienię między innymi blogi, na które głosowałam w SHARE WEEK 2015

BLOGI LIFESTYLOWE Czyli wszystko to, co dobrze czyta się do porannej kawy – w ciągu dnia też warto zajrzeć.

Wielkie królestwo Tomka Tomczyka – niby nie trzeba przedstawiać, ale nie wszyscy czytają blogi – kto blogów nie czyta, ten nie wie. Tomek (według historii z książek) rozpoczął w Polsce kierunek blogów lifestylowych.

Monika Gabas – naczelny lekarz ds. życia – Monika pisze „Założyłam bloga, bo chciałam schudnąć. Kilogramy zniknęły, a blog pozostał.” Bardzo się cieszę, że to pisanie kontynuuje, bo jej wpisy nie tylko motywują ludzi do ruszenia tyłka z miejsca i rozpoczęcia walki z nadprogramowymi kilogramami, ale też bawią do łez.

Zosia Kwiatkowska żyje z psem w Warszawie – ma psa a nawet dwa (chociaż do jednego nie chce całkowicie się przyznać). W świetny sposób opisuje codzienne funkcjonowanie z psem w mieście. I nie chodzi o 10 minutowy spacer wokół bloku – to uwzględnianie psa we wszystkich aspektach życia. Na jej blogu można znaleźć masę wartościowych informacji i wykorzystywać je w ciemno – Zosia wie co mówi.

Emocje Karoliny Korwin-Piotrowskiej – właściwie to nie jest blog, chociaż Karolina zapowiadała założenie takiegoż. Ilekroć czytam jej publikacje, nie mogę powstrzymać parskania śmiechem. Cóż się dziwić – dziennikarka z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Nawet tematy bulwersujące dla ogółu (czyt. ciemnej masy) opisuje w taki sposób, że ludzie myślący zaczynają bić brawo.

BLOGI SPECJALISTYCZNE Jak nazwa wskazuje, znajdziemy na nich szczegółowe informacje w danym temacie.

Oszczędności Michała Szafrańskiego – pieniędzmi z czytelnikami się nie dzieli, ale daje coś dużo bardziej wartościowego – sprawdzone i działające sposoby na to, żeby portfel był zawsze pełen. Daje mobilizację do wychodzenia z długów i co najważniejsze, do odkładania pieniędzy. Bo co na świecie jest lepszego niż pieniądze, które tylko czekają aż je wydasz?

Drogowskaz blogerów Jakuba Prószyńskiego – jesteś blogerem i zależy Ci na większych zasięgach, statystykach, lajkach, szerach i co tylko jeszcze istnieje? Z pewnością czytasz jego blog. Jeśli nie – zacznij.

BLOGI MODOWE Żartuję. Nie czytam o modzie, bo przeglądanie setki zdjęć tej samej spódnicy z każdej strony nie leży w kręgu moich zainteresowań. Chyba to widać.

Im bardziej jestę blogerę, tym więcej innych blogów czytam. Codziennie przemierzam Internety w poszukiwaniu ciekawych treści, więc prawdopodobnie moja lista będzie się powiększać.

Gdybyś mógł polecić mi jednego bloga, wartego według Ciebie przeczytania, to który by to był?

zdjęcie: 1,

Wybrane dla Ciebie: