7 sprawdzonych sposobów na wysypianie się

Bywają noce, kiedy zasypiasz w kilka sekund po przyłożeniu głowy do poduszki. Rano budzisz się przed budzikiem i czujesz, że cały świat należy do Ciebie. Ale bywają też noce, podczas których przewracasz się z boku na bok, otwierasz i zamykasz oczy, żeby w końcu zacząć słać pogróżki do swojej głowy, że zamiast pozwolić Ci zasnąć, produkuje coraz więcej obrazów. Co możesz zrobić, żeby szybko zasypiać i budzić się wypoczętym? Zacznij od poznania 7 sprawdzonych sposobów na wysypianie się.

1. Rób przerwy w trakcie dnia

Jeśli bombardujesz swój umysł setkami informacji i nie dajesz sobie chwili wytchnienia w trakcie całego dnia w pracy/szkole/gdziekolwiek, to w nocy Twój mózg zrewanżuje Ci się analizowaniem tego, co dostarczasz mu podczas dziennych aktywności.

2. Śpij nieparzystą liczbę godzin

Lub parzystą. Zaobserwuj, po ilu godzinach snu bardziej się wysypiasz. Ja jestem bardziej wypoczęta po 3 godzinach spania, niż po 8.

3. Zasypiaj na siedząco

Błędem jest kładzenie się do łóżka, kiedy czujesz zmęczenie. Wykonanie wszystkich czynności przed snem skutecznie Cię wybudzi. Przygotuj się do spania wcześniej i zajmij się czytaniem książki lub czymkolwiek, co robisz wieczorami w domu. Pójdź do łóżka dopiero wtedy, kiedy zaczną Ci się zamykać oczy ze zmęczenia. Sen gwarantowany.

4. Testuj pozycje

Warto poeksperymentować. To ściema, że nie powinno się spać na brzuchu albo unikać leżenia na lewym boku. Kto wymyśla te wszystkie durne zasady? Śpij tak, jak jest Ci najwygodniej. Tylko w jednej pozycji zaśniesz natychmiast – sprawdź która to jest.

5. Zadbaj o światło w sypialni

Jest jeden moment, kiedy nie jestem w stanie zasnąć. To całkowity brak światła. I nie jest to spowodowane żadnym lękiem. Zwyczajnie – coś za oknem lub w pomieszczeniu musi świecić, żebym była w stanie zmrużyć oko.

6. Nie jedz ciężkostrawnych posiłków

Na obiad jedz na co masz ochotę, ale kolacja powinna być lekka. Nie będzie Ci łatwo zasnąć z kluchem w żołądku.

7. Obniż temperaturę

Nie musisz robić lodówki z sypialni, ale warto przynajmniej przewietrzyć pomieszczenie. I dużo lepiej zasypia się, kiedy pościel jest chłodna – zainwestuj w pościel dobrej jakości.

Jeśli nadal masz problemy z zasypianiem, zastanów się nad bezpośrednią przyczyną. Kiedy ją poznasz, łatwiej będzie Ci coś zmienić.

Koniecznie napisz, co Ty robisz, żeby szybciej zasypiać i spać lepiej. Buźka :*

zdjęcie: 1,

Wybrane dla Ciebie: