Niesamowite video, które jednoczy wszystkie dziewczyny

what you really really want

Kiedy dziewczyny ze Spice Girls śpiewały jeden ze swoich największych przebojów „Wannabe”, wszystkie nastolatki (ja też) nuciły razem z nimi:

„Yo, I’ll tell you what I want, what I really really want
So tell me what you want, what you really really want”

Pamiętacie te czasy? A dzięki nim to było całkiem OK mieć nastroje dopasowane do Baby Spice, Posh Spice (no która by nie chciała nią być?) czy Sporty Spice i jednego dnia robić głupoty, innego stroić się w ładne ciuchy a kolejnego kopać piłkę strzelając gole? Wtedy czułam, że jestem równa i mogę wszystko!

Nie wiem jak wy, ale ja czasami myślę o tym, żeby Spice Girls zaśpiewały znowu razem… Ale tymczasem ich piosenka została wykorzystana w genialny sposób właśnie z dążenia do tego równego traktowania dziewczynek, kobiet – nas. Jak wyszło? Według mnie, z tym przesłaniem, nawet lepiej niż oryginał (a to trudne).

Ideą stojącą za tym video jest pokazanie, że kobiety naprawdę chcą rozmowy na temat równości na tym świecie. Bo niby dlaczego miałybyśmy nie być traktowane równo? I co to w ogóle za chora sytuacja, że taki problem istnieje w naszych czasach? Czas spiąć poślady i zrobić krok naprzód.

Czego tak naprawdę naprawdę chcesz? Czego chcą współczesne kobiety? Zatrzymanie przemocy wobec kobiet? Darmowa edukacja dla dziewczynek na całym świecie? Skończenie ze zmuszaniem dzieci do małżeństw? Równe wynagrodzenie za wykonywanie tej samej pracy? Czego chcesz dla siebie i dla mnie? 

Zgodnie z celami projektu:

„2016 to nasza szansa, aby skorzystać z naszej zbiorowej siły i powiedzieć światowym przywódcom, czego naprawdę naprawdę chcemy dla dziewcząt i kobiet. Jeśli zrobisz hałas, dostarczymy Twoją wiadomość do światowych liderów na forum ONZ we wrześniu. Globalne cele będą mogły być kiedykolwiek osiągnięte, jeśli rządy, przedsiębiorstwa, społeczności i Ty, zainwestujesz w dziewczęta i kobiety.

To video rusza wyobraźnią i zaczyna dostrzegać się kwestie, które wydawały się „bo zawsze tak było”. A nie musi tak być, skoro nie jest OK! Zajrzyj na globalgoals.com po więcej informacji.

buziaczki, Paula

#WhatIReallyReallyWant

Wybrane dla Ciebie: