Jak szybko schudnąć

jak szybko schudnąć

Gdybyś miała przeczytać jeden artykuł o skutecznym odchudzaniu, to przeczytałabyś właśnie ten.

Jak szybko schudnąć? Im bliżej wakacji (Hej! To już teraz!), tym bardziej głowisz się, jak szybko zrzucić ten nadmiar kilogramów, który z taką dbałością codziennie u siebie pielęgnujesz. Dlaczego szukasz skutecznego sposobu dopiero teraz? Czy pół roku temu nie wiedziałaś, że w czerwcu zaczyna się okres wakacyjny? Lato jest co roku o tej samej porze, a wiele kobiet wydaje się być tym faktem zaskoczona.

A wiesz, co jest najbardziej zaskakujące dla każdej z nas? Że któregoś dnia – zupełnie zwyczajnie – budzimy się, stajemy na wagę i ku naszemu przerażeniu pojawia się „error”. I cholernie ciężko przyznać przed samą sobą, że to nie stało się w ciągu jednej nocy. To wina codziennego zaniedbywania swojego organizmu całkowitym brakiem ruchu i jedzeniem śmieciowego, strasznie tuczącego żarcia.

jak szybko schudnąć               (this wasn't even my final form)

Koszmar. Łatwo przyszło, ale nie tak łatwo pójdzie. Nie da się szybko schudnąć, ale zadaj sobie jedno, najważniejsze pytanie: czy chcesz schudnąć, bo Ty tego chcesz, czy dlatego że:

a) w gazetach/na billboardach widzisz szczupłe modelki
b) chcesz być akceptowana przez innych
c) Twoje koleżanki są szczupłe (P.S. one działają wg. zasady „otocz się grubszymi od siebie a będziesz wyglądać na szczuplejszą i bardziej atrakcyjną” – rada z Dziewczyny (to była taka gazeta dla nastolatek))

Jeśli to Twoja decyzja, żeby być zdrowszą, bardziej wysportowaną i szczuplejszą wersją siebie, to wystarczy odstawić: napoje gazowane (nie tylko te słodkie, ale również wodę z bąbelkami), fast foody, słone przekąski i wszelkiego rodzaju słodycze. Nikt nie powiedział, że będzie lekko. Dzięki temu, że teraz odstawisz i tak niepotrzebne Ci do życia rzeczy, zyskasz przede wszystkim lepsze samopoczucie. Lepszy wygląd będzie skutkiem ubocznym.

I ćwicz. Jedni ją lubią, inni nienawidzą (nie wiem czemu), ale obstawiam ćwiczenia z Ewą Chodakowską. Czemu? Bo są krótkie, więc nie będziesz narzekać, że nie masz czasu. Możesz ćwiczyć w domu, przestaniesz marudzić, że nie masz kasy na siłownię lub nie chce Ci się na nią chodzić. Są skuteczne – spójrz na dziesiątki tysięcy dziewczyn, które odzyskały radość życia i rewelacyjne sylwetki właśnie dzięki jej zestawom ćwiczeń i nieustającej motywacji.

Jedz wszystko na co masz ochotę (z wyłączeniem tego, co powinnaś odstawić). Są niezliczone możliwości przyrządzenia warzyw, owoców, ryb i mięsa, więc z nich korzystaj ile się da. Warzywa nie są nudne i bezsmakowe – to kwestia przypraw i przygotowania. Oglądaj zdjęcia jedzenia i zainspiruj się nimi. Uważasz, że nie umiesz gotować? Najlepsi szefowie kuchni też się tego uczyli. Przy okazji zdrowego odżywiania nauczysz się czarować w kuchni :)

I nie poddawaj się. Będzie Ci ciężko. Być może inni na początku będą żartować z Twojej zmiany stylu życia. Być może przez jakiś czas będą mówić, że to bez sensu, bo i tak Ci się nie uda. Ale Ty robisz to tylko i wyłącznie dla siebie, bo tego chcesz. I to Ty będziesz tą wygraną stroną, bo właściwie zadbasz o swój organizm, codziennie dostarczając mu wartościowego pożywienia i uzdrawiającej dawki ćwiczeń. Zawalcz o to, bo jesteś tego warta.

Wybrane dla Ciebie: