Poranek w 30 minut – WYZWANIE!

poranek w 30 minut

Naucz się wcześnie wstawać i zaczynać dzień w 30 minut.

Kiedyś poranki były dla mnie najgorszą częścią dnia – nie dość, że budzik wyrywał mnie z najlepszej części snu, to jeszcze musiałam opuścić cieplutkie łóżko, cicho łkającą poduszkę i kołdrę, która nigdy nie pyta a wszystko rozumie. Znasz to?

Całe szczęście ten czas jest już dawno za mną a ja skróciłam czas od wyłączenia budzika do wyjścia z domu do 30 minut. Jeśli twoje poranne przygotowania do wyjścia trwają dłużej niż godzinę, koniecznie wypróbuj tych kilka łatwych kroków, żeby skrócić ten czas. Wiesz co to znaczy? Będziesz mogła spać dłużej! :) Jeśli te 30 minut cię przeraża, zawsze możesz wykorzystać pro tipy na dobry start dnia.

Prysznic

Ja biorę prysznic przed pójściem spać – zawsze lepiej się czuję widząc na budziku 7:30, niż którąkolwiek godzinę wcześniej. Jeśli jednak jesteś typem „prysznic rano”, ustaw letnią temperaturę, żeby nie kusiło Cię dłuższe stanie pod strumieniem wody. Zaoszczędzisz sporo czasu skracając poranne mycie do 5 minut.

Pierwszą rzeczą, jaką robię zaraz po wstaniu, to sprawdzenie kalendarza, skrzynki mejlowej i przejrzenie powiadomień. To moja rutyna. Nie wczytuj się w nie, żeby nie marnować czasu, ale wykorzystaj czas spędzany pod prysznicem na zaplanowanie reszty dnia.

Make up

Dzienny makijaż nie powinien upodabniać cię do wampa. Najważniejsze jest nawilżenie skóry i zadbanie o jej potrzeby. Podkład, korektor, puder, rozświetlacz i pozostałe zostaw na wieczorne wyjście. W ciągu dnia powinnaś wyglądać schludnie, więc z makijażu wystarczy cienka warstwa tuszu na rzęsach i neutralny balsam do ust lub szminka – co wolisz.

Podstawą jest jednak użycie kremu nawilżającego (mam swój jeden ulubiony) lub kremu BB z witaminami. Dzięki temu twój czas na zadbanie o urodę ulegnie znacznemu skróceniu a i twoja skóra będzie ci wdzięczna.

Przygotuj się wcześniej

Idąc spać wieczorem wiesz, że rano będziesz musiała wstać i się ubrać. Przygotuj się do tego właśnie wtedy, żeby rano nie wpadać w panikę „nie mam się w co ubrać” a tym bardziej nie tracić czasu na niespodziewane prasowanie. Jeśli na lunch zabierasz swoje jedzenie, warto przygotować je przed pójściem spać.

Kontroluj czas

Ustaw zegarki w widocznych miejscach (koniecznie jeden w łazience), żeby mieć kontrolę nad upływającym czasem. Uwierz – rano płynie zaskakująco szybko. Na początek możesz ustawić kilka alarmów w telefonie, żeby jak najefektywniej wykorzystać każdą minutę przed wyjściem z domu.

Dobrym pomysłem jest włączenie playlisty piosenek, które dobrze ci się kojarzą i dodają energii. Przy założeniu, że jedna piosenka średnio trwa 4 minuty, w ten sposób też będziesz mieć świadomość, ile czasu minęło od wstania z łóżka.

Jesteś ze mną?

komcomyslisz

Wybrane dla Ciebie: