Krótki poradnik jak ogarnąć Polskę

krótki poradnik

Staram się nie dotykać polityki i religii, bo te tematy w rozmowach śmierdzą i potrafią pozostawić niesmak.

Jednak starając się bardzo, zwyczajnie nie da się przejść obojętnie obok tego, co obecnie dzieje się w państwie polskim, czyli w naszym domu. Nie oglądam TV, nie słucham radia, nie czytam wiadomości – po cholerę stresować się papką przygotowaną specjalnie, żeby burzyć emocje – a i tak dowiaduję się o tych wszystkich około politycznych bulszitach.

Przygotowałam specjalnie dla Trzymającego Władzę krótki i bardzo prosty do przyswojenia poradnik, jak szybko poradzić sobie z rosnącym oporem rodaków. Po co czekać na rewolucję, skoro można zdusić bunt w zarodku?

1. Być jak Kreon

Obywatele? Jacy obywatele. Przecież to powinno być jasne od samego początku, że liczy się jedynie władza i uznanie w szerokim świecie. Najlepiej ku temu służy propaganda i twarda ręka – sprawdzone i potwierdzone przez rządzących Koreą Północną. Skoro tam się sprawdza, to w Polsce też mogłoby się przyjąć.

2. Teczki dla wszystkich

Te stare, dobre czasy, kiedy każdy mógł mieć swoją własną teczkę, w której skrupulatnie notowane były podejrzane działania… Na szczęście teraz mogą wrócić! Po co czekać, aż dorosła osoba zacznie knuć przeciwko Państwu? Warto zastanowić się nad zakładaniem kartotek już noworodkom, żeby od najmłodszych lat zasiewać w nowych pokoleniach palące ziarenko donosicielstwa i posłuszeństwa względem Władzy. Nie ma co ryzykować.

3. Media na licencji

Niepochlebne artykuły w prasie? Krytyczne wypowiedzi w programach informacyjnych? Jest na to bardzo proste rozwiązanie – specjalne licencje wydawane przez Urząd ds. Kontroli Mediów. Obstawienie swoimi ludźmi wysokich stanowisk w spółkach jest dobrym początkiem, jednak dodatkowo należałoby wprowadzić klarowne zasady dla wszystkich – z prywatnymi mediami włącznie. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie licencji, które udzielane byłyby jedynie mediom pokazującym dobry i miłościwy obraz Prezesa – przecież to złoty człowiek. Licencja oczywiście odnawiana co miesiąc po dokładnym przesłuchaniu wszystkich pracowników. Media, które nie otrzymają licencji, należy zamknąć niezwłocznie za podjudzanie buntu przeciwko władzy a dyrektorom zakazać dalszej działalności w branży. Plus oczywiście stosowna notatka w teczkach. O cenzurze nie muszę chyba wspominać?

4. Ciemnym ludem…

…łatwiej rządzić. Czy wynik wyborów nie jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy? Garść pięknie brzmiących haseł, ciepłe uśmiechy obficie rozdawane na prawo i lewo, obietnice lepszego życia i większej ilości pieniędzy dla wszystkich… Można się rozmarzyć. Jednak największym ryzykiem jest wyedukowane i myślące społeczeństwo. Jak temu przeciwdziałać? Jak najszybciej wprowadzić reformy na wszystkich szczeblach edukacji: skrócić czas nauki, wyrzucić z programu wszystkie zbędne lektury zastępując je pozycjami nawiązującymi posłuszeństwa jednej i słusznej Władzy (jeśli nie ma odpowiednich książek, to zawsze można zlecić ich napisanie).

5. KonstyWHAT?

Kiedy w ogóle ten papier został napisany? Z pewnością już jest nieaktualny, więc po co wracać do przeszłości. Tworząc nowe państwo należy nakreślić jasne zasady już od początku. Skoro Rządzący to prawo, to po cholerę pisać cokolwiek? Przecież wystarczy wydawać wyroki na bieżąco w zależności od sytuacji, znajomości i te sprawy… Dokument w rękach ludu jest największym zagrożeniem dla każdego Panującego.

6. Gorszy sort

Nie od dzisiaj wiadomo, że żyją między nami ludzie, którzy ochoczo donoszą zagranicznym mediom o każdym ruchu Władzy. Żeby ukrócić takie działania potrzebny jest gwałtowny, ale niezbędny ruch – odcięcie Internetu w całym kraju. Do tego wprowadzenie bieżącej kontroli połączeń telefonicznych i zacieśnienie granic, żeby ci pokrętni informatorzy nie mogli zdradzać własnego kraju. Dla zwiększenia dyscypliny proponuję odwiedziny – np. raz w tygodniu – specjalnie oddelegowanego patrolu. Myślałam nad nazwą Służby Subordynacji…

Macie jeszcze jakieś pomysły i propozycje dla nastałej władzy, żeby stworzyć małe, zamknięte na świat i zahukane państewko?

komcomyslisz

Wybrane dla Ciebie: