17 pomysłów na wpisy na blogu

Czasem bywa tak, że nie masz pomysłu o czym napisać. Możesz skorzystać jeden ze sposobów, które wymieniłam we wpisie o przywracaniu weny. Ale jeśli masz całkowitą dziurę w głowie i musisz pomyśleć nad odpowiedzią na pytanie o Twoje imię, to możesz wykorzystać jeden z awaryjnych pomysłów na blogowe wpisy.

1. Lista – to narzuca się samo. Wybierasz temat i piszesz na jego temat listę. Pomagasz sobie, bo Twój mózg zaczyna produkować pomysły i być może po takiej liście napiszesz kilka draftów i pomagasz ludziom, bo tworzysz treść, która będzie dla nich zbawienna.

2. Ranking – rób rankingi tylko w tematach, które są Twoim hobby. Bez sensu jest pisać ranking najlepszych samochodów off-roadowych, jeśli w temacie samochodów wiesz tyle, że jeżdżą.

3. Linki – do ulubionych sklepów internetowych z ciuchami, do najlepszych (według Ciebie) kostiumów kąpielowych, do blogów, do kanałów youtube, do książek – cokolwiek, co leży w kwestii Twoich aktualnych zainteresowań.

4. Infografika – to trend coraz popularniejszy u amerykańskich blogerów. Wkrótce przywędruje też do Polski, więc akurat Twój wpis zdąży się najlepiej wypozycjonować w Google.

5. Wywiad – zwłaszcza, jeśli masz zacięcie dziennikarskie. Tylko wybierz kogoś, kto jest ekspertem w danej kwestii albo ma do powiedzenia coś, o czym inni ludzie chętnie się dowiedzą.

6. Galeria – zdjęć lub gifów. Jeśli bywasz na joemonster.org, to z pewnością wiele razy rzucił Ci się w oczy post złożony z gifów – jak reagujesz w danej sytuacji. I go oglądasz.

7. Odśwież – stary wpis. To propozycja jeśli prowadzisz bloga kilka lat. Nie ma sensu odświeżać i uaktualniać wpisu sprzed tygodnia.

8. Fakty – ludzie lubią fakty. Zwłaszcza te, których nie chce im się wyszukać w internecie a mogą ich zaciekawić.

9. Przegląd – z Twojego życia. Co lubisz, czego nie lubisz, co robisz rano, co robisz w dzień, co robisz wieczorem albo zbierz wszystkie pytania o Twoje życie od Twoich czytelników i odpowiedz na nie w poście.

10. Komentarz – np. do 10 pierwszych wpisów na pudelek.pl. Tam piszą straszne głupoty, więc łatwo je skomentować. Zrób to inteligentnie.

11. Konkurs – dostałaś w prezencie drogie (pojęcie względne) perfumy, ale nie pasuje Ci ich zapach? Zrób konkurs i wystaw je jako nagrodę.

12. A-Z – w danym temacie. Pobudzisz nieco kreatywność wymyślając definicję do ą ;)

13. Narysuj – historyjkę obrazkową i dopisz do niej wpis. Teraz nawet największe bazgroły opatrzone kąśliwym komentarzem są chętnie czytane. Mniejszy bazgroł, mój ulubiony, jest TU. :)

14. Ulubione – konta na Twitterze, Instagramie, Pintereście, Facebooku. Lub ulubione w innym temacie.

15. Udoskonal – motyw bloga, Twój opis, czcionki, grafiki. Spraw, że Twój blog będzie wyglądał jeszcze lepiej.

16. Rozliczenie – Twoich planów noworocznych na ten rok. Hej! Zaraz będzie czerwiec – co udało Ci się zrobić?

17. Plany – a jeśli już zrobiłeś wszystko z listy powyżej, napisz post o Twoich planach na drugą połowę roku.

Cokolwiek wymyślisz, będzie dobrze. Jeśli nic nie wymyślisz – też będzie dobrze. Twój blog to Twoje miejsce i jeśli czujesz mdłości ze strachu, że nic dzisiaj nie wrzucisz, to przestań natychmiast. Liczy się Twój komfort, ale liczy się też jakość. Nie twórz byle czego, bo Twoi czytelnicy zasługują na coś lepszego. Jeśli Cię lubią i czytają, to zrozumieją, że Ty też możesz mieć gorszy dzień. Za to jutro stworzysz arcydzieło.

zdjęcia: 1,

Wybrane dla Ciebie: